گوناگون

همایون شجریان کُردی خواند / انتشار دو آهنگ در یک ساعت + صوت

همایون شجریان کُردی خواند / انتشار دو آهنگ در یک ساعت + صوت

پارسینه: همایون شجریان برای نخستین بار در دورانِ فعالیت هنری‌اش دو آهنگ کُردی اجرا کرده که آنها را به فاصله‌ی حدود یک ساعت منتشر کرد.

همایون شجریان روز گذشته و طیِ تقریبا یک ساعت، دو قطعه‌ی موسیقیِ کردی را منتشر کرد. آهنگ اول اثری به نام « مینا گیان » بود که تنظیم آن را آرش گوران انجام داده است و آهنگ دوم « شیرن سوزه » نام دارد.
تسنیم در ادامه نوشت؛ در سال‌های گذشته که انتشار تک آهنگ‌ها رواج یافته و جایِ انتشار آلبوم‌های موسیقی را گرفته است؛ این شاید نخستین بار است که خواننده‌ای در یک ساعت، دو آهنگ منتشر می‌کند.

خوانندگان موسیقی ترجیح می‌دهند فاصله‌ای منطقی بینِ انتشار آثارشان باشد تا فرصت مناسب برای دیده و شنیده شدنِ آثارشان وجود داشته باشد. با این حال آهنگِ « مینا گیان » تا این لحظه حدود ۲۳۰ هزار بار فقط در صفحه‌ی همایون شجریان دیده شده و آهنگ « شیرین سوزه » حدود ۲۶۰ هزار بار دیده شده است.نوازندگان و ساز‌های نواخته شده در آهنگِ «مینا گیان» عبارتند از: کمانچه: سامان صمیمی، کوزه و بندیر: حسین رضایى نیا، کلارینت: داریوش بیژنی، تکنواز ویُلُن: میثم مروستى، ویلن: میثم مروستی، سامان صمیمى، نیلوفر محبی، رایین نورانی، امین عطایی، نگار فرجی، ویلن آلتو: میثم مروستی، دانیال جورابچى، امین عطایی، نگار فرجی، ویلنسل: مهدی عبدی، یاسمن کوزه گر، کنترباس: هادی اسماعیلی، گیتار باس: پیمان حاتمى، ساختِ صداى پیانو رودز: آرمین خیردان، پیانو رودز: آرش گوران.

صدابرداران این آهنگ رضا فرهادی و پیمان حاتمی هستند. ضبط موسیقی در استودیو کرگدن انجام شده و میکس و مسترینگ آن برعهده رضا فرهادی بوده است.

ضبط آواز در استودیو صبا و از سوی کاوه عابدین انجام شده است.

آهنگ دومی که همایون شجریان تنها به فاصله حدود یک ساعت منتشر کرد، « شیرین سوزه » نام دارد که این اثر هم براساس چند ترانه‌ی کُردی ساخته شده و بازآفرینی و تنظیم آن را آرش گوران انجام داده است.ساز‌های نواخته شده و نوازندگانِ حاضر در این قطعه عبارتن از: کمانچه: سامان صمیمی، فلوت: شقایق صادقیان، کلارینت: داریوش بیژنی، فاگوت: امیرحسین محمدیان، هُرن: مهسا یوسفی نژاد، لیلا بازغى، دف و دایره: حسین رضایی نیا، ویلن: میثم مروستی، سامان صمیمى، نیلوفر محبی، رایین نورانی، امین عطایی، نگار فرجی، ویلن آلتو: میثم مروستی، دانیال جورابچى، امین عطایی، نگار فرجی، ویلنسل: مهدی عبدی، یاسمن کوزه گر، کنترباس: هادی اسماعیلی، تنبک: همایون شجریان.

صدابرداران این اثر رضا فرهادی و پیمان حاتمی هستند. ضبط موسیقی در استودیو کرگدن انجام شده است. میکس و مسترینگ برعهده‌ی رضا فرهادی بوده و ضبط آواز در استودیو صبا و با حضور کاوه عابدین انجام شده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار