گوناگون

این شهر چینی به سبک معماری اروپایی ساخته شده است+ عکس

این شهر چینی به سبک معماری اروپایی ساخته شده است+ عکس

آکس هورن (Ox Horn)، جدیدترین مجموعه تحقیقاتی و توسعه ساخت هوآوی در شهر شنزن چین است. این مجموعه حاوی ۱۲ شهرک و ۱۰۰ ساختمان مجزاست که تماما براساس معماری اروپایی ساخته شده‌اند.

 پارسینه: این پردیس جدید چین به‌شدت از معماری اروپایی الهام گرفته است و در میان ساختمان‌های آن، معروف‌ترین ساختمان‌های اروپایی کپی شده است. تکمیل این پردیس تحقیقاتی حدود ۱.۵ میلیارد دلار هزینه برداشته است و اصلی‌ترین دفاتر تحقیق و توسعه شرکت هوآوی در این مجموعه قرار دارد.

6030809

این پردیس سیستم حمل‌ونقل تراموای مخصوص به خود را دارد.

از میان ساختمان‌ها یا شهرهای کپی‌شده اروپایی در این پردیس تحقیقاتی باید به‌ترتیب به قلعه هایدلبرگ آلمان و پل قدیمی آن و شهرهای ورونا و بولونیا (از ایتالیا)، بروژ (بلژیک) و آکسفورد (انگلستان) اشاره کرد.

این پردیس به‌گونه‌ای طراحی شده است تا بتواند حداقل ۲۵هزار نفر را در خود جای دهد و آنقدر بزرگ است که گردش به دور آن با تراموا حدود ۲۵ دقیقه طول می‌کشد.

از آنجایی‌که شرکت هوآوی درباره فناوری، تحقیقات و توسعه پروژه‌های خود بسیار مرموز عمل می‌کند، پردیس آکس هورن برای عموم باز نیست و تنها کارکنان آن و خانواده‌هایشان می‌توانند در این مجموعه زندگی کنند.

6030810

علاوه‌بر ساختمان‌های تاریخی و اروپایی ساخته‌شده در این پردیس، صدها فواره وجود دارد که تمام این مجموعه با دریاچه مصنوعی، قوهای مشکی و حتی یک جنگل کوچک تکمیل می‌شود.

اما به‌دلیل اینکه برای ساخت ساختمان‌های این مجموعه از معماری اروپایی استفاده شده است، این پردیس مورد انتقاد بسیاری از چینی‌ها قرار گرفته است.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار