گوناگون

بزرگ ترین فرودگاه بین اللملی جهان کجاست؟+تصاویر

بزرگ ترین فرودگاه بین اللملی جهان کجاست؟+تصاویر

بزرگترین فرودگاه جهان از نظر مساحت، تعداد پروازها و حجم مسافران، فرودگاه بین‌المللی کنگره بیانده (King Fahd International Airport) در شهر دمام در عربستان سعودی است. این فرودگاه یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های دنیا به لحاظ مساحت است و دارای بزرگ‌ترین پیست فرود و گرفت‌و‌برد هواپیما در جهان است.

به گزارش پارسینه، فرودگاه بین‌المللی کنگره بیانده (King Fahd International Airport) در شهر دمام، عربستان سعودی، یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های جهان است. این فرودگاه در سال ۱۹۹۹ افتتاح شد و نام خود را به افتخار پادشاه فهد بن عبدالعزیز آل سعود گرفته است.

Hong-Kong-International-Airport2

مشخصات فرودگاه بین‌المللی کنگره بیانده شامل موارد زیر می‌باشد:

1. مساحت:

این فرودگاه دارای مساحت بسیار بزرگی است که حدوداً ۸۵۰۰ هکتار را فرا می‌گیرد.

2. پیست‌ها:

فرودگاه کنگره بیانده دارای یک پیست فرود بسیار بزرگ است که طول آن حدود ۴ کیلومتر و عرض آن ۷۵ متر است. این پیست فرود بزرگ‌ترین پیست فرودگاهی در جهان به لحاظ طول است.

f-1

3. ترافیک مسافری:

این فرودگاه یکی از پرترددترین فرودگاه‌های عربستان سعودی است و سالانه میزبان میلیون‌ها مسافر و پروازهای مسافربری می‌شود.

4. امکانات و ساختارها:

فرودگاه کنگره بیانده دارای ساختمان‌های مدرن، امکانات رفاهی، هتل، پارکینگ و سایر امکانات مرتبط با یک فرودگاه بین‌المللی است.

5. اهمیت استراتژیک:

واقع شده در شرق عربستان سعودی، این فرودگاه به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز هوایی منطقه شرق خاورمیانه شناخته می‌شود.

فرودگاه بین‌المللی کنگره بیانده یکی از مراکز حمل و نقل بین‌المللی مهم است و نقش بسیار مهمی در ارتباطات هوایی جهانی دارد.

King-Salman-International-Airport-2

باشد که شما به دنبال اطلاعات بیشتر درباره فرودگاه بین‌المللی کنگره بیانده هستید. این فرودگاه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین فرودگاه‌های جهان شناخته می‌شود و دارای ویژگی‌ها و امکانات زیر است:

221202090425-01-saudi-arabia-riyadh-airport

6. پیشرفت فناوری:

فرودگاه بین‌المللی کنگره بیانده از فناوری‌های پیشرفته هوایی و فضایی استفاده می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم‌های ناوبری پیشرفته، سیستم‌های مدیریت ترافیک هوایی (ATC)، و تجهیزات پیشرفته امنیتی اشاره کرد.

7. هتل داخل فرودگاه:

این فرودگاه دارای یک هتل داخلی به نام "فرودگاه بیانده رویال بلازا" (Airport Royal Plaza Hotel) است که امکان اقامت برای مسافران و کاربران فرودگاه را فراهم می‌کند.

8. خدمات شهری:

فرودگاه بین‌المللی کنگره بیانده به شهر دمام متصل است و امکانات حمل و نقل عمومی و تاکسی برای انتقال مسافران به مقصد مورد نظر در شهر فراهم است.

5ad6f673-6072-4686-ba17-168eda2900a3

9. توسعه‌های آینده:

برنامه‌های توسعه و گسترش فرودگاه بین‌المللی کنگره بیانده به منظور افزایش ظرفیت و بهبود خدمات در آینده در حال انجام است. این شامل ساخت ساختمان‌های جدید، بهبود فناوری‌ها، و توسعه بیشتر امکانات رفاهی و خدمات مسافران است.

فرودگاه بین‌المللی کنگره بیانده به عنوان یکی از نقاط مهم حمل و نقل هوایی در منطقه خاورمیانه و جهان شناخته می‌شود و از طریق آن پروازهای بین‌المللی متعددی انجام می‌شود که میلیون‌ها مسافر را به مقصد‌های مختلف در سراسر جهان منتقل می‌کند.

largest-airport1_11zon

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار