گوناگون

سوتی عجیب فرمانده نیروی دریایی آمریکا خبرساز شد!+‌ عکس

سوتی عجیب فرمانده نیروی دریایی آمریکا خبرساز شد!+‌ عکس

در یکی از این عکس‌ها، «کامرون یاست» فرمانده این ناوجنگی آمریکایی اسلحه به دست دیده می‌شود که ظاهرا به سمت هدفی نشانه رفته است.

پارسینه: فرمانده ناوشکن آمریکایی «یواس‌اس جان مک‌کین» مسلح به موشک هدایت‌شونده کلاس «آرلی بورک»، به دلیل انتشار عکسی جنجالی که در صفحات رسمی نیروی دریایی آمریکا منتشر شد، در وضعیت شرم‌آوری قرار گرفت.

روز سه‌شنبه پستی در تمام صفحات رسمی نیروی دریایی ایالات متحده با این متن ظاهر شد: «از شرکت در تمرین تیراندازی با سلاح، انجام تعمیر و نگهداری، تست خلوص سوخت تا مشارکت در عملیات‌های انداختن و جمع کردن لنگر... نیروی دریایی ایالات متحده همیشه آماده خدمت و محافظت است.»

در یکی از این عکس‌ها، «کامرون یاست» فرمانده این ناوجنگی آمریکایی اسلحه به دست دیده می‌شود که ظاهرا به سمت هدفی نشانه رفته است.

15664184

عکس جنجالی فرمانده آمریکایی

اندکی پس از آن، مخاطبان و کارشناسان متوجه ایرادی در دوربین نصب شده روی این سلاح شدند. این فرمانده ناوشکن آمریکایی، سلاحی را به دست گرفته بود که دوربین آن برعکس نصب شده بود و سرپوش محافظتی آن هم بسته بود.

در حالی که انتقادات تاکتیکی دیگری هم در رابطه با موضع و تکنیک تیراندازی در عکس وجود داشت، هیچکدام از آن‌ها به اندازه اشتباه در نصب دوربین این سلاح طنزآمیز نبودند.

15664185

 

نمونه صحیح نصب دوربین

پس از آنکه این عکس توجه کاربران را جلب کرد، نیروی دریایی آمریکا با حذف تصویر مذکور، عذرخواهی کرد. در پیام نیروی دریایی آمریکا آمده است: «متشکریم که خطای دوربین سلاح ما را در پست قبلی متذکر شدید. تصویر حذف شد!»

این گاف از آن نظر جالب‌توجه است که فرمانده ناوشکنی که به ادعای نیروی دریایی آمریکا «توانایی اجرای ماموریت‌های عملیاتی مرگبار» را دارد و آنچنان ژستی مقابل دوربین گرفته است، تشخیص نداده سلاحی که به دست گرفته، ایرادی دارد.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 • آریا

  آمریکایی ها فقط با کلیپهای هالیودی خودشونو قوی نشون میدن مگه نه نیروهای نظامی و فرماندهانشون خیلی بی ارزه و خنگ هستن و اصلا جنگیدن بلد نیستن اینو تمام افغانها میگن موقع حضور نظامی نظامیان آمریکایی در افغانستان افغان وقتی اینارو توی بعضی از درگیری ها با طالبان میدیدن مسخرشون میکردن و میگفتن همینا ابر قدرت دنیا هستن اینا که از سایه خودشونم میترسن ودستو پا چلفتی هستن و جنگیدن بلد نیستن

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار