گوناگون

ساحلی پر از استخوان ماهی در ژاپن+ عکس

ساحلی پر از استخوان ماهی در ژاپن+ عکس

ساحلی در شهر هاکوداته در جزیره هوکایدوی ژاپن وجود دارد که به ساحل «استخوان ماهی» معروف شده است. سراسر این ساحل پوشیده از لایه‌ای ضخیم از استخوان‌های شکننده ماهی است.

پارسینه: دسامبر(دی) سال گذشته، بقایای هزاران ماهی‌ مرده به ساحل جزیره هوکایدو رسید که بسیاری از افراد، مرگ آن ماهی‌ها را ناشی از ریختن آب آلوده نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما به اقیانوس می‌دانستند. فرضیه‌ای که کارشناسان، آن را به‌دلیل دور بودن این نیروگاه از ساحل این جزیره کاملا رد کردند.

5987792

۸۰‌درصد ماهی‌هایی که مرده بودند از نوع ساردین و بخش کمی از آنها از گونه‌های دیگر همچون ماهی‌های خال‌مخالی بودند. بقایای این ماهی‌ها حدود یک و نیم کیلومتر از کناره ساحل هوکایدو را پوشانده است.

مقامات محلی برای از پاک کردن این ماهی‌ها از ساحل، آنهایی را که در خشکی بودند سوزاندند و آن بخشی را که در آب بودند رها کرده تا به‌طور طبیعی تجزیه شده و از بین بروند. چیزی که آنها انتظار نداشتند این بود که استخوان‌های این ماهی، این ساحل را به گورستان واقعی ماهی‌ها تبدیل کنند.

5987790

اخیرا تلویزیون ژاپن حدود ۴۰۰ متر از این ساحل را نشان داد که از دور پوشیده از برف به نظر می‌آمد و وقتی دوربین تصویر را بزرگ کرد و نزدیک آورد، لایه‌ای ضخیم از استخوان‌های سفید ماهی‌ها نشان داده شد که با ماسه‌های ساحل ترکیب و سفت شده بود.

درواقع فقط در مدت زمان یک ماه، این ساحل به این شکل درآمده است و اکنون به همین دلیل، این منطقه از سواحل جزیره هوکایدو به «ساحل استخوان‌های سفید ماهی» معروف شده است.

از آنجایی‌که اکنون دمای هوا بسیار پایین است و به‌راحتی نمی‌شود این استخوان‌ها را جمع کرد، مسئولان تصمیم گرفته‌اند در فصل گرم سال، چاره‌ای برای این مشکل بیندیشند.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار