گوناگون

حمله تند هیلاری کلینتون به نتانیاهو

حمله تند هیلاری کلینتون به نتانیاهو

پارسینه: هیلاری کلینتون در جریان دیدار با هیاتی از جوانان اسرائیل که اعضای خانواده‌هایشان توسط حماس در غزه اسیر شده‌اند، به آنها تاکید کرد تا به سیاستمداران برای آزادی این افراد فشار بیاورند و در ضمن، از نتانیاهو به شدت انتقاد کرد.

به گزارش پارسینه به نقل از ایسنا، در بیانیه این هیئت آمده، هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا در جمع جوانان یهودی که اعضای خانواده‌هایشان توسط حماس اسیر شده‌اند، گفت که آنها باید به سیاستمداران و رژیم صهیونیستی فشار بیاورند تا روند آزادی این افراد در اولویت اصلی قرار بگیرد.
به نوشته روزنامه تایمز آو اسرائیل، هیلاری کلینتون که همچنین از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بابت اینکه بیشتر نگران نجات سیاسی خود آن هم در زمانیکه رژیم صهیونیستی در این برهه حساس قرار دارد، به شدت انتقاد کرد.
تشدید انتقادها به نتانیاهو در اسرائیل او را در لبه پرتگاه قرار داده و حالا یک نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی نیز خواستار اخراج فوری بنیامین نتانیاهو از نخست وزیری این رژیم شده است.
هیلاری کلینتون از بنیامین نتانیاهو انتقاد کرد و گفت که او «مشغول سیاست و بقای شخصی خود است».
او خواستار فشار بر نتانیاهو برای تکمیل دومین قرارداد تبادل اسرا با گروه‌های فلسطینی در غزه شد.
بر اساس آنچه روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت گزارش داد: «(کلینتون) به آنها گفت که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در حال ترویج توافق کریسمس برای آزادی افراد اسیر شده قبل از کریسمس هفته آینده است.»
این روزنامه افزود: به گفته حاضران، کلینتون در این جلسه به آنها گفته‌است که نتانیاهو فقط به سیاست و بقای شخصی مشغول است و صندلی‌ها برای این دولت مهمتر از اسیرشدگان است.
این روزنامه همچنین به نقل از حاضران نوشت: «کلینتون به آنها گفت که تا زمانی که عوامل اسارت اسرائیلی‌ها هدف اصلی اسرائیل نباشند، هر آنچه من یا رئیس جمهور بایدن می‌گوییم یا انجام می‌دهیم ارزش کمی دارد.»
این روزنامه گزارش داد که «کلینتون گفت از تلاش‌های زیادی که برای دستیابی به توافق کریسمس در مورد تبادل اسرا انجام می‌شود، آگاه است»، «اما او به صراحت اعلام کرد که تصمیم‌گیرندگان نهایی، دولت اسرائیل و حماس هستند و قول داد که به تلاش خود برای دستیابی به چنین توافقی ادامه می‌دهد.»
این روزنامه اشاره کرد که در این دیدار 16 نماینده خانواده‌های اسیران حضور داشتند و درباره وضعیت آنها تبادل اطلاعات کردند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار