گوناگون

امیرعبداللهیان: جهان از استانداردهای دوگانه رنج می‌برد

امیرعبداللهیان: جهان از استانداردهای دوگانه رنج می‌برد

پارسینه: وزیر امور خارجه یکی از ماموریت‌های تمدن‌های کهن را مقابله با گفتمان برتری جویی، استیلا، انحصارگرایی و نژادپرستی برشمرد و تاکید کرد: جهان امروز همچنان از آثار گفتمان سلطه طلبی و خشونت، استفاده ابزاری از اصول و هنجارهای بین‌المللی و استانداردهای دوگانه رنج می‌برد.

خبرآنلاین نوشت: هفتمین نشست کشورهای عضو مجمع تمدن های کهن، روز پنج شنبه ۳۰ آذر با حضور حسین امیرعبداللهیان و به ریاست کشورمان در تهران برگزار شد.

امیرعبداللهیان در سخنان خود در این نشست، با تاکید بر اینکه ابتکار ایجاد مجمع تمدن های کهن اقدامی برای ایجاد جهانی فرهنگی تر و صلح آمیزتر بوده، همکاری بین تمدنی را یک عنصر قدرت نرم کشورهای عضو برشمرد که می توان از آن برای معرفی گفتمانی جدید در عرصه جهانی و کمک به حل معضلات مشترک بشری استفاده نمود.

وزیر امور خارجه یکی از ماموریت های تمدن های کهن را مقابله با گفتمان برتری جویی، استیلا، انحصارگرایی و نژادپرستی برشمرد و تاکید نمود جهان امروز همچنان از آثار گفتمان سلطه طلبی و خشونت، استفاده ابزاری از اصول و هنجارهای بین المللی و استانداردهای دوگانه رنج می برد.

امیرعبداللهیان در ادامه، وضعیت غم انگیز در غزه را توصیف نمود و با اشاره به تاریخ بیش از ۷ دهه اشغالگری که یک تاریخ زنده و همچنان در جریان است و جنایات رژیم جعلی اسراییل ، سکوت تایید آمیز برخی مدعیان جهان قاعده‌-محور و مدعی حقوق بشر را شدیدا مورد انتقاد قرار داد.

امیرعبداللهیان اقدامات رژیم صهیونیستی در کشتار بیش از ۲۰ هزار نفر از مردم غزه و آواره کردن آنها و اقدامات رژیم اسرائیل در محو آثار فرهنگی و تمدنی اسلامی در قدس شریف و غزه را محکوم کرد و تاکید نمود انتظار می رود کشورهای دارای تمدن کهن ضمن محکوم کردن این جنایات، از تمام ظرفیت های خود برای توقف این وضعیت و محاکمه جنایتکاران جنگی در یک دادگاه بین المللی استفاده نمایند.

وزیر امور خارجه در ادامه، با محکوم کردن توهین به کتب آسمانی و قرآن کریم، تاکید کرد انتظار می رود دولتهای مسئول با جرم انگاری و پیگرد عاملان این اقدامات، نقش خود را در حفظ تعامل و تفاهم تمدنی، فرهنگی و دینی میان ملتها ایفا نمایند.

مجمع تمدن های کهن مرکب از ده کشور جمهوری اسلامی ایران، ارمنستان، ایتالیا، بولیوی، پرو، چین، عراق، مصر، مکزیک و یونان، از سال ۲۰۱۷ تشکیل شده و جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۲۳ ریاست دوره ای و میزبانی این مجمع را بر عهده داشت.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار