گوناگون

تعویق دوباره در رای‌گیری پیش‌نویس قطعنامه غزه

تعویق دوباره در رای‌گیری پیش‌نویس قطعنامه غزه

پارسینه: شورای امنیت بار دیگر رای‌گیری درباره پیش‌نویس قطعنامه در مورد غزه را به تعویق انداخت.

به گزارش ایسنا، خبرنگار پایگاه خبری المیادین گزارش داد: پیش‌نویس قطعنامه عربی که از سوی امارات پیشنهاد شده است اصلا در جلسه امروز شورای امنیت مطرح نشد و اعضای این شورا همچنان در حال رایزنی غیرعلنی هستند.

وی افزود: هدف از این رایزنی‌ها نزدیک‌تر کردن دیدگاه ها به هم در میان اصرار آمریکا برای تبدیل پیش‌نویس قطعنامه به «محکومیت» صریح جنبش حماس است. ایالات متحده شرط کرده است برای اینکه به این قطعنامه شورای امنیت پیرامون نوار غزه رای منفی ندهد، جنبش حماس در این قطعنامه محکوم شود.

پیش‌نویس قطعنامه خواهان توقف فوری و دائمی جنگ غزه به منظور انتقال بدون مانع کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه است.

این پیش‌نویس همچنین خواستار تسهیل ورود و توزیع کمک‌های بشردوستانه در سراسر نوار غزه، از طریق زمین، دریا و هوا شده و بر اهمیت حمایت از راهکار تشکیل دو دولت و اتحاد نوار غزه و کرانه باختری زیر نظر تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید دارد.

۱۳ دسامبر مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه برقراری فوری آتش‌بس در نوار غزه را تصویب کرد. ۱۵۳ کشور به این قطعنامه رای مثبت، ۱۰ کشور رای منفی و ۲۳ کشور رای ممتنع دادند.

۹ دسامبر در حالی که رژیم صهیونیستی به تجاوزات خود علیه نوار غزه ادامه می‌دهد، ایالات متحده پیش‌نویس این قطعنامه را که خواستار «آتش بس فوری بشردوستانه» در غزه شده بود، وتو کرد

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار