گوناگون

حمله بی سابقه روسیه به تاسیسات ساخت مهمات نظامی اوکراین

حمله بی سابقه روسیه به تاسیسات ساخت مهمات نظامی اوکراین

پارسینه: وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد که ارتش این کشور حمله‌ای ترکیبی به سایت‌های تولید توپخانه موسوم به «MLRS» (سامانه‌های موشک پرتاب چندگانه) اوکراین انجام داده است.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایرنا؛ در بیانیه این وزاتخانه آمده است: نیرو‌های مسلح روسیه با تسلیحات هدایت‌شونده دقیق هوابرد حمله‌ای ترکیبی را بر روی سایت‌های تولید مهمات سامانه‌های راکت پرتاب چندگانه «اولها» (Olha) و «گراد» (Grad) و موشک‌های عملیاتی تاکتیکی «گروم» (Grom) اوکراین انجام دادند.
این بیانیه با اعلام اینکه روسیه در این حملات موفق شد به «تمام اهداف نظامی خود دست یابد، افزود: با این وجود نیرو‌های روسیه همچنان به حملات خود به مواضع نیرو‌های اوکراینی و سایت‌های تولید مهمات با «سلاح‌های دقیق» ادامه می‌دهند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که نیرو‌های این کشور پنج حمله نظامیان اوکراینی را منطقه دونتسک دفع کردند و ارتش اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۰ نیروی خود را در این منطقه از دست داد.

در منطقه کراسنی لیمان نیز تلفات نیرو‌های اوکراینی به ۱۵۵ سرباز طی ۲۴ ساعت گذشته رسید.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که «تلفات دشمن در منطقه کوپیانسک در یک روز گذشته به ۱۰۵ نفر رسیده است.»

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه ۲۱ فوریه سال ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

سه روز پس از آن یعنی پنجشنبه پنجم اسفند سال ۱۴۰۰، پوتین عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد و این جنگ همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار