گوناگون

ماجرای ترور افسر ارشد روسیه توسط اوکراین

ماجرای ترور افسر ارشد روسیه توسط اوکراین

پارسینه: سرویس امنیت فدرال روسیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، ماموران مجری قانون روسیه یک خرابکار اوکراینی را دستگیر کرده‌اند که گفته می‌شود تلاشی برای «سوءقصد به یک افسر ارشد نظامی» در بخش غربی این کشور را داشت.

سرویس امنیتی فدرال روسیه با صدور بیانیه‌ای عنوان کرد، از فعالیت‌های غیرقانونی یک شهروند ۲۸ ساله اوکراینی که در تلاش بود تا یک اقدام «خرابکارانه-تروریستی» انجام دهد، جلوگیری کرده است.
طبق این بیانیه، این شهروند اوکراینی قصد داشته یکی از اعضای عالی رتبه ناشناس نیروهای مسلح روسیه را هدف قرار دهد.
این سرویس امنیتی افزود که این قاتل بالقوه توسط سرویس اطلاعات نظامی اوکراین (GUR) در سپتامبر ۲۰۲۲ در منطقه خارکف اوکراین که با روسیه هم‌مرز است، استخدام شده و تحت آموزش جاسوسی و عملیات‌های خرابکارانه قرار گرفته است. وی سپس به روسیه فرستاده و دستور داده شده تا با استفاده از یک وسیله انفجاری یک حمله تروریستی ترتیب دهد.
در جریان این حمله، ماموران یک بمب دست‌ساز حاوی ترکش، چندین منفجر شونده و یک پاسپورت جعلی روسی را کشف کردند که احتمالا به مظنون اجازه می‌دهد تا پس از حمله از کشور فرار کند.
سرویس امنیتی فدرال روسیه همچنین ویدیویی را منتشر کرده که مظنون را در حال دوچرخه سواری در یک شب برفی در حالی که یک کوله‌پشتی حرارتی بزرگ حمل می‌کند؛ همانند آنچه کارگران خدمات تحویل برای حمل غذا از آن استفاده می کنند، نشان می‌دهد. پس از اینکه او به یک نیمکت نزدیک می‌شود، چهار مامور به سرعت او را به زمین می‌زنند و سپس او را به داخل خودرویی هدایت می‌کنند.
این ویدئو همچنین حاوی اعترافات مظنون است که در آن او می‌گوید که ترور احتمالی به منظور «انتقام» بوده و همچنین به دنبال ایجاد ترس در سایر اعضای ارتش روسیه و غیرنظامیان بوده است. وی افزود که او در مسیر حرکت به سمت محلی که قصد کارگذاری بمب را داشت، دستگیر شد.
منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار