گوناگون

واکنش حماس به اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

واکنش حماس به اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

پارسینه: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا علیه این جنبش، گفت بورل حد و مرز ادب و دیپلماسی را زیر پا گذاشت.

به گزارش پارسینه و به نقل از فارس؛ مقاومت اسلامی فلسطین ( حماس )، شامگاه امروز (جمعه)، در بیانیه‌ای اظهارات «جوزپ بورل» مسئولیت سیاست خارجی اتحادیه اروپا را که امروز وارد کرانه باختری شده بود، محکوم کرد.

حماس اعلام کرد که اظهارات جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را به‌شدت محکوم می‌کند و مطلقا آن را مردود می‌داند و بورل را مسئول توجیه اقدامات رژیم صهیونیستی از جمله کشتار زنان و کودکان و نقض حریم بیمارستان‌ها و مدارس می‌داند.

بورل، امروز جمعه، در کرانه باختری که با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و «محمد اشتیه» نخست‌وزیر این تشکیلات دیدار کرده بود، با تهدید مقاومت اسلامی فلسطین گفته بود: «حماس آینده‌ای ندارد».

حماس در بیانیه خود با اشاره به اظهارات امروز مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «آقای بورل در کنفرانس مطبوعاتی امروز در شهر رام‌الله زمانی که سعی داشت حق مردم فلسطین در مقاومت در برابر اشغالگران را مخدوش کند؛ حقی که در حقوق بین‌الملل ضمانت شده، حد و مرز ادب و دیپلماسی را زیر پا گذاشت. حقوق بین‌المللی که اکنون برای واشنگتن و اتحادیه اروپا فاقد ارزش است و آمریکا و اتحادیه اروپا این حقوق را با دادن چراغ سبز کشتار بیشتر مردم فلسطین به اشغالگران، نقض می‌کنند».

مقاومت اسلامی فلسطین در پایان این بیانیه بار دیگر بر حق مرم فلسطین در مقاومت در برابر اشغالگران تاکید کرد و گفت «این حقو مشروع و قانونی» فلسطینیان است و مردم فلسطین صاحب اصلی حاکمیت و سخن نهایی در سرزمینشان هستند.

بورل پیش از این نیز در بیانیه‌ای حماس را محکوم کرده بود و «بر حق اسرائیل در دفاع از خود» تاکید کرده بود که این بیانیه با واکنش شدید حماس مواجه شد.

مقاومت اسلامی فلسطین در واکنش به این بیانیه، ضمن محکومیت این اظهارات اعلام کرده بود: «اتهام‌زنی‌های جوزپ بورل به مقاومت درباره استفاده از بیمارستان‌ها و غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی وارونه کردن حقایق است».

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار