گوناگون

پشت پرده راز ترسناک قتل عام جانوران دریایی!+ عکس

پشت پرده راز ترسناک قتل عام جانوران دریایی!+ عکس

پارسینه: به گفته دانشمندان، گرگ‌های ساحلی در آلاسکا کشتن پستانداران دریایی را یاد گرفته‌اند و یک استراتژی منحصربه‌فرد برای شکار و از بین بردن طعمه ایجاد کرده‌اند.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر آنلاین؛ دانشمندان کشف کرده‌اند که گرگ‌ها در سواحل آلاسکا به طور مرتب سمور‌های دریایی و فوک‌های بندرگاهی را می‌کشند و می‌خورند. این یافته نشان می‌دهد که گرگ‌های ساحلی می‌توانند رفتار شکار خود را تطبیق دهند و ممکن است استراتژی‌های منحصر به فردی برای شکار پستانداران دریایی در زمانی که غذا در خشکی کمیاب است، ایجاد کرده باشند.

زمانی که دانشمندان یک گرگ منفرد را که لاشه سمور دریایی را حمل می‌کرد، مشاهده کردند، مطالعه در مورد آن‌ها آغاز شد. در سال‌های بعد، دانشمندان بار دیگر گرگ‌هایی را مشاهده کردند که لاشه سمور دریایی را حمل می‌کردند. با این حال، مشخص نبود که گرگ‌ها شکار کرده بودند یا سمور دریایی مرده را پیدا کرده بودند.

پشت پرده راز ترسناک قتل عام جانوران دریایی!+ عکس

سپس در سال ۲۰۲۱، سه گرگ «Canis lupis» در حال شکار و خوردن یک سمور دریایی بالغ «Enhydra lutris» در هنگام جزر مشاهده شدند. محققان محل کشتار را بررسی کردند و حوضچه‌ای از خون پیدا کردند که احتمالا سمور دریایی در آن کشته شده است. بر اساس این مطالعه، وجود خون نشان می‌دهد که سمور دریایی در زمان کمین گرگ‌ها زنده بوده است و بعدا توسط آن‌ها کشته شده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار