گوناگون

جزئیات یورش پلیس آلمان به مرکز اسلامی هامبورگ و اماکن مظنون به ارتباط با حزب‌الله 

جزئیات یورش پلیس آلمان به مرکز اسلامی هامبورگ و اماکن مظنون به ارتباط با حزب‌الله 

پارسینه: آلمان با متهم کردن مرکز اسلامی هامبورگ به یهودی‌ستیزی، هشدار داده است که علیه اسلامگرایان اقدام می‌کند!

به گزارش پارسینه به نقل از بی بی سی، صد‌ها مامور پلیس آلمان در سراسر این کشور به اماکن مظنون به ارتباط با گروه شبه‌نظامی حزب‌الله یورش بردند.افراد پلیس در این عملیات با حمله به پنجاه و چهار محل از جمله اماکن وابسته به مرکز اسلامی هامبورگ، این مراکز را بازرسی کردند.

نانسی فزر، وزیر کشور آلمان، گفته است اقدام پلیس در مورد مرکز اسلامی هامبورگ و گروه‌های تحت پوشش آن در زمانی صورت می‌گیرد که بسیاری از یهودیان در آلمان احساس خطر می‌کنند.او گفت آلمان تحریک به اقدامات یهودی‌ستیزانه و خصمانه با اسرائیل را تحمل نخواهد کرد.

فزر افزود: «می‌خواهم تصریح کنم که اقدام ما علیه اسلامگرایان است نه دین یا دولت خاصی، ولی ما اسلامگرایی را زیر نظر داریم.»

دولت آلمان در اوایل ماه جاری و پس از حمله حماس به اسرائیل، فعالیت و حمایت از این گروه و گروه‌های حامی آن را ممنوع اعلام کرد.آلمان همچنین از سال ۲۰۲۰ فعالیت گروه حزب‌الله لبنان را نیز ممنوع کرده است.

طرح مرکز اسلامی هامبورگ در اواخر دهه ۱۹۵۰ با هدف روشنگری درباره دین اسلام و به خصوص آیین تشیع به جریان افتاد و ساختمان آن با کمک مالی شماری از بازرگانان، ایرانیان مقیم آلمان و حمایت مرجعیت وقت شیعه در قم در اوایل دهه ۱۹۶۰ تکمیل شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار