گوناگون

دبیرکل سابق ناتو مدعی شد؛ نتانیاهو «بدترین سیاستمدار» تاریخ اسرائیل است

دبیرکل سابق ناتو مدعی شد؛ نتانیاهو «بدترین سیاستمدار» تاریخ اسرائیل است

پارسینه: دبیرکل سابق ناتو امروز (دوشنبه) گفت که بنیامین نتانیاهو «بدترین سیاستمدار» تاریخ رژیم صهیونیستی است و احتمالاً با تحولات اخیر از صحنه محو خواهد شد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا؛ خاویر سولانا ، دبیرکل سابق سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در گفتگو با یک رسانه اسپانیایی گفت: فکر نمی‌کنم از این اوضاع هیچ نتیجه خوبی حاصل شود؛ اما این وضعیت می‌تواند به محوشدن نتانیاهو از صحنه سیاست اسرائیل منجر شود.

این رهبر سابق ناتو همچنین مدعی شد که گرچه ایالات متحده در جنگ جدید غزه حمایتی همه‌جانبه از رژیم صهیونیستی به عمل آورده، اما جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا اصلاً از شخص نتانیاهو خوشش نمی‌آید.

او گفت: بایدن و نتانیاهو دوست نیستند؛ اما دشمن هم نیستند. بایدن هرگز نتانیاهو را به کاخ سفید دعوت نکرده است.

سولانا که از ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹ دبیرکل ناتو بود، همچنین گفت بایدن شدیداً سعی دارد نتانیاهو را متقاعد کند که از تکرار اشتباهات آمریکا در عراق پس از حملات ۱۱ سپتامبر خودداری کند.

این سیاستمدار کهنه‌کار غربی همچنین از «تلاش همه‌جانبه نتانیاهو» برای بدل‌شدن به یک رهبر خودکامه شدیداً انتقاد کرد و اصلاحات قضایی این نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را به باد نقد گرفت.

بسیاری از صاحب‌نظران بر این باورند که هدف نتانیاهو از به‌راه‌انداختن این جنگ، این است که برای خود زمان خریده و با تداوم جایگاهش به عنوان رهبر رژیم صهیونیستی، از پاسخگویی به اتهامات متعدد خود از جمله در زمینه فساد بگریزد.

سولانا همچنین در ادامه گفت‌وگوی خود به انتقاد از نتانیاهو راضی نشده و با زیرسؤال‌بردن چشم‌اندازی که غرب برای نظم جهان در نظر دارد، گفت: دوران حاضر دو شاخصه بارز دارد: نخست اینکه جهان دیگر تنها به قدرت‌های بزرگ محدود نمی‌شود. دیگر اینکه اکثر مردم دنیا در جبهه غرب نیستند. ما در غرب هنوز فکر می‌کنیم که صاحب جهان هستیم؛ اما واضح است که چنین نیست.

حماس در ۱۵ مهر حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رژیم صهیونیستی در غلاف غزه آغاز کرد. تل‌آویو در پاسخ به این عملیات - که به دلیل حملات رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی، «طوفان الاقصی» نام گرفته - قتل‌عام مردم بی‌گناه فلسطین را آغاز کرده و از رسیدن غذا، دارو، سوخت و دیگر اقلام ضروری به ساکنان غزه جلوگیری می‌کند.

با آغاز بیست‌وچهارمین روز جنگ در نوار غزه، بمباران‌های رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف این منطقه ادامه داشته و امروز (دوشنبه) مناطق پیرامون بیمارستان الشفاء هدف بمباران صهیونیست‌ها قرار دارد. همچنین راه‌های ارتباطی با غزه دوباره قطع شده و آژیر‌های خطر در غلاف غزه به صدا درآمده است. ارتش اشغالگر همچنین اطراف بیمارستان القدس و میدان الدحدوح در منطقه تل‌الهوای این شهر را بمباران کرد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: تعداد شهدای غزه به ۸۳۰۶ تن افزایش یافت که از این میان ۳۴۵۷ تن کودک و ۲۱۳۶ تن زن هستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار