گوناگون

ادعای مضحک کاخ سفید؛ اسرائیل باید از جان غیرنظامیان حفاظت کند

ادعای مضحک کاخ سفید؛ اسرائیل باید از جان غیرنظامیان حفاظت کند

پارسینه: مشاور امنیت ملی آمریکا امروز (یکشنبه) گفت «اسرائیل» باید بر اساس حقوق بین‌المللی بشردوستانه، در حملات هوایی و زمینی خود به غزه از جمعیت غیرنظامی این منطقه حفاظت کند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا؛ جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت: مسئولیت اسرائیلی‌ها تحت حقوق بین‌المللی بشردوستانه برای به کار بستن تمام تلاششان در راستای حفاظت از غیرنظامیان همچنان پابرجاست. این هم در مورد حملات زمینی صدق می‌کند و هم درباره حملات هوایی.

سالیوان همچنین درباره کمک‌های نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی گفت: آنچه ما به اسرائیل می‌دهیم هم باید بر اساس قوانین جنگی استفاده شود و تل‌آویو باید گام‌هایی برای حراست از مردم بی‌گناه بردارد.

حماس در ۱۵ مهر حمله گسترده‌ای را علیه مواضع رژیم صهیونیستی در غلاف غزه آغاز کرد. تل‌آویو در پاسخ به این عملیات - که به دلیل حملات رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی، «طوفان الاقصی» نام گرفته - قتل‌عام مردم بی‌گناه فلسطین را آغاز کرده و از رسیدن غذا، دارو، سوخت و دیگر اقلام ضروری به ساکنان غزه جلوگیری می‌کند.

بامداد امروز (یکشنبه) رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزات خود به نوار غزه برای بیست و سومین روز متوالی، ده‌ها تن از فلسطینیان را شهید و صد‌ها تن دیگر را مجروح کرد. با این وجود، حملات زمینی رژیم صهیونیستی در غزه با رشادت نیرو‌های مقاومت روبه‌رو شده که تا کنون مجروح‌شدن چندین نظامی صهیونیست را در پی داشته است.

تازه‌ترین آمار‌ها نشان می‌دهد که از آغاز حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه تا امروز، بیش از ۸۰۰۰ فلسطینی شهید، ۱۹ هزار و ۷۴۳ تن زخمی و ۲۰۰۰ تن مفقود شده‌اند. همچنین ساختمان‌های دارای سکنه تخریب شده و راه‌های اصلی و فرعی ارتباطی و زیرساخت‌ها در مناطق مختلف غزه از بین رفته است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار