گوناگون

 درخواست صلیب سرخ برای آتش‌بس فوری در غزه

 درخواست صلیب سرخ برای آتش‌بس فوری در غزه

پارسینه: رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با بیان اینکه شدت رنج و بحران انسانی در نوار غزه تکان‌دهنده است،‌گفت که بیمارستان‌های غزه به دلیل اتمام تجهیزات در آستانه فروپاشی هستند.

العالم نوشت: رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ بامداد یکشنبه گفت: «ما درخواست فوری برای حفاظت از جان غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه داریم».

وی درباره وضعیت نظام سلامت و درمانی در نوار غزه توضیح داد: «بیمارستان‌های فعال در غزه به دلیل تمام‌شدن تجهیزات پزشکی در آستانه فروپاشی هستند».

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با بیان اینکه شدت رنج و بحران انسانی در نوار غزه تکان‌دهنده است، گفت که به دلیل حملات مکرر و گسترده رژیم موقت صهیونیستی، هیچ جای امنی برای غیرنظامیان وجود ندارد و این غیرقابل قبول است.

در بیست و دومین روز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار شهدای نوار غزه به ۷۷۰۳ نفر از جمله ۳۵۹۵ کودک و شمار مجروحان به بیش از ۱۹ هزار نفر افزایش یافته است. رژیم صهیونیستی طی چند ساعت اخیر ۵۳ جنایت جدید مرتکب شده که به شهادت ۳۷۷ نفر منجر شده است.

رئیس سازمان جهانی بهداشت نیز روز شنبه گفت این سازمان نتوانسته با کارکنان خود در غزه ارتباط برقرار کند و وضعیت در این شهر بحرانی است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار