گوناگون

نتانیاهو: می‌خواهیم حماس را نابود کنیم

نتانیاهو: می‌خواهیم حماس را نابود کنیم

پارسینه: نتانیاهو با تکرار ادعاهای همیشگی حماس را یک «نئونازی و داعش جدید» خواند و گفت: ما می خواهیم جنبش حماس را از بین ببریم و باید برنده شویم.

خبرگزاری شهاب در این باره اعلام کرد که ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس در دیدار با اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی در تل آویو با نادیده گرفتن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: شما حق دارید از خود دفاع کنید و از بازگشت گروگان‌ها (اسیران صهیونیست در غزه) اطمینان حاصل کنید.

وی گفت: ما حملات حماس را محکوم می‌کنیم و می‌خواهیم که اجازه داده شود کمک‌ها به مردم غزه برسد.

نخست‌وزیر انگلیس خطاب به رئیس رژیم صهیونیستی تاکید کرد: من در اسرائیل هستم تا از شما حمایت کنم و در برابر «تروریسم» در کنار شما باشم.

سوناک ادامه داد: من با رئیس اسرائیل در مورد اهمیت حمایت فوری بشردوستانه از فلسطینی‌هایی که در غزه رنج می‌برند توافق کردم.

هرتزوگ نیز خطاب به نخست وزیر انگلیس گفت: بی بی سی باید حماس را یک سازمان «تروریستی» معرفی کند.

سوناک همچنین با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز دیدار کرد. نتانیاهو در این دیدار نیز بار دیگر با تکرار ادعاهای همیشگی حماس را یک «نئونازی و داعش جدید» خواند و گفت: ما می خواهیم جنبش حماس را از بین ببریم و باید برنده شویم .

او خطاب به سوناک گفت: جهان در تاریک‌ترین ساعت شما در کنار شما ایستاد. این تاریک ترین ساعت ما است، این تاریک‌ترین ساعت جهان است. این یک جنگ طولانی است و ما به حمایت مستمر شما نیاز داریم.

سوناک نیز با این ادعا که حماس جان غیرنظامیان را به خطر می‌اندازد، گفت: ما به همکاری با اسرائیل به ویژه در مورد آزادی گروگان‌های انگلیسی ادامه خواهیم داد .

او همچنین گفت که از تصمیم اسرائیل برای تضمین باز شدن راه برای ورود کمک‌ها به غزه استقبال می‌کند. بریتانیا کمک‌های خود را به منطقه افزایش خواهد داد و تلاش خواهد کرد تا در سریع‌ترین زمان ممکن از مردم آنجا حمایت بیشتری کند.

سوناک افزود: همه ما از صحنه‌های انفجار بیمارستان در این هفته شوکه شده‌ایم و برای از دست دادن جان غیرنظامیان بی‌گناه در همه جا عزادار هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار