گوناگون

نبرد عجیب مار کبرا با دو شیر ماده!

نبرد عجیب مار کبرا با دو شیر ماده!

پارسینه: ویدئویی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که نبردی را نشان می‌دهد که در آن چندین گونه از حیوانات خوش شانس هستند که زنده بیرون می‌آیند؛ نبرد دو شیر ماده با شاه کبرا!

خبرآنلاین نوشت: پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی با این موجودات غریبه نیست. مار کبری خرطومی یکی از سمی ترین مارهای این قاره است. اگرچه آنها عادت دارند به موش ها، مارها و پرندگان حمله کنند، اما چه چیزی مانع از حمله به شیر می شود؟

مارهای خرطومی به دلیل زهر قدرتمند و سریع الاثرشان بسیار خطرناک تلقی می شوند. این مار برای ترساندن یک تهدید، سر خود را بزرگتر نشان می‌دهد و با آن خودنمایی می‌کنند.

بیایید صادق باشیم، حیوانات وحشی زیادی وجود ندارند که بخواهند با یک شیر نبرد کنند. آنها به دلایلی شکارچیان راس هستند و حتی مارها از آنها می ترسند. در نهایت، اما در نبرد این سه حیوان ما می‌بینیم که مار به دور می‌رود و گربه‌های بزرگ گیج می‌شوند و هر یک از آنها راهشان از دیگری جدا می‌شود.

اگرچه یک شیر به راحتی می تواند مار را با استفاده از آرواره ها و چنگال های قدرتمند خود بکشد، اما این حیوانات مار را نمی خورند. آنها اغلب خیلی کوچک هستند و ارزش تلاش را ندارند. در عوض، این شکارچیان حیوانات بزرگی مانند گورخر، بز کوهی و گاومیش را انتخاب می‌کنند.

نبرد عجیب مار کبرا با دو شیر ماده!

در حالی که مار کبرا خرطومی سمی است اما یک نیش آن شیر را نمی‌کشد. همانطور که گفته شد، اگر سم کافی به گربه بزرگ تزریق شود، به سرعت کشنده خواهد بود. آنچه در این ویدئو تکان دهنده است این واقعیت است که مار به مارمولک حمله نمی کند.

مردم از سراسر جهان برای بازدید از این پناهگاه حیات وحش سفر می کنند. در آنجا، می‌توانید به گشت و گذار بروید و بازی بزرگ را ببینید. همچنین بوفالو، گورخر، زرافه، کروکودیل و پرندگان وحشی فراوانی وجود دارد.

کفچه مار یا کبرا نام مار معمولاً زهرداریست از خانواده مارهای الاپیده. واژه کبرا از کلمه کَپِلو گرفته شده که در زبان پرتغالی به معنای ماری است که دارای کلاه ایمنی می‌باشد. از آنجا که سر این مار مانند آبکش است، آن را کفچه مار می نامند. بیشتر این گونه مارها در هنگام احساس خطر، می‌توانند گردن خود را بلند کنند. هر چند تمام کبراها از یک رده جانورشناسی و از یک نژاد نیستند.

کبراها ممکن است در نژادها و مناطق زیر پیدا شوند:

نژادی زهردار بنام ناجا که از خانواده الاپیده‌ها می‌باشد و در آسیا و آفریقا یافت می‌شود. کبرای آبزی زهردار از خانواده الاپیده‌ها که نام آن باولنگرینا است و در آفریقا یافت می‌شود. کبرای بینی سپری (یا مرجانی) زهردار از خانواده الیپیده هاست که نام آن اسپایدلپس می‌باشد و در آفریقا یافت می‌شود. کبرای درختی زهردار که از خانواده الیپیده هاست و نام آن پسودوهیج می‌باشد و در آفریقا یافت می‌شود. کبرای زیرزمینی نادر زهردار که از خانواده الیپیده هاست و نام آن پاراناجا مولتیفاسشیاتا می‌باشد و به صورت کمیاب در آفریقا یافت می‌شود. شاه کبرا نژادی زهردار و از خانواده الیپیده هاست و نام آن افیفاگوس هنه می‌باشد و در جنوب آسیا یافت می‌شود. کبرای مرجانی غربی یا آمریکایی، زهردار و از خانواده الیپیده هاست و نام آن میکروروس فالویوس است و در جنوب غربی ایالات متحده یافت می‌شود. کبرای آبزی بدلی نیمه زهرآلود و از خانواده کالوبرید هاست و نام آن هیدرودیناستس گیگاسمی‌باشد و در آمریکای جنوبی یافت می‌شود. این مار وقتی طعمه‌ای را بیابد سر خود را بلند کرده گردنش را پهن می‌کند و زهر خود را روی چشم طعمه می‌ریزد. سم او سبب کوری طعمه می‌شود. هدف‌گیری دقیق کبری تا ۲ متر است؛ ولی تا فاصله ۳ متری پاشیده می‌شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار