گوناگون

آبروریزی سوخو۳۴ در خاک روسیه!+ فیلم

آبروریزی سوخو۳۴ در خاک روسیه!+ فیلم

پارسینه: فیلم های جدید نشان می دهد که دو خلبان روسیه هدفی آسان را برای بمب باران از دست می دهند.

خبرآنلاین نوشت: دو هواپیمای سوخو۳۴ پیشرفته ترین جت های تهاجمی روسیه، پس از حمله به یک ایست بازرسی مرزی، برای ضربه زدن به شورشیان به سمت پایین حرکت کردند.

در این ویدیو یک جت روسی سوخو ۳۴ در حال حرکت به سمت پایین و پرتاب بمب از ارتفاع ۱۰۰ فوتی بر فراز یک ایست بازرسی مرزی در منطقه بلگورود دیده می شود. جت دوم نیز دو بمب را رها کرد.

بمب‌های ۵۰۰ کیلوگرمی ظاهراً به هدف اصابت نکرده و در میدانی منفجر شدند.یعنی در فاصله کمی از هدف ظاهری و در نزدیکی یک ساختمان اداری در ایست بازرسی گریورون روسیه رخ داد.

ویدئو نشان می دهد که آنها در مجموع چهار بمب انفجاری قوی را از ارتفاع حدود ۱۰۰ فوتی پرتاب کردند.

گمان می‌رود بمب‌های مورد استفاده از بمب‌های بمب‌افکن FAB-۵۰۰Sh با کلاهک‌های انفجاری نیم تنی باشند.

این بمباران نافرجام به عنوان نشانه ای از اقدامات ناامیدکننده ای تلقی می شد که روسیه پس از تهاجم تحقیرآمیز اوایل این هفته در منطقه بلگورود به آن متوسل شد.

ده ها شبه نظامی روسی ضد پوتین با حداقل یک خودروی زرهی و هاموی ساخت ایالات متحده از اوکراین به سمت مرز یورش بردند.

دست‌کم ۹ روستا در نزدیکی ایست بازرسی تخلیه شدند، زیرا داوطلبان با تکان دادن پرچم‌ها و عکس گرفتن، قول دادند که روسیه را آزاد کنند.

هزاران سرباز به همراه هواپیما و توپخانه سنگین برای مقابله با آنها مستقر شدند.

روسیه - که آن را "حمله تروریستی" ارتش اوکراین خواند - ادعا کرد که ۷۰ نفر از شورشیان را کشته و بقیه را از مرز عقب رانده است.

اما پس از بیش از دو روز درگیری، برخی از داوطلبان همچنان ویدیوهایی را از داخل روسیه ارسال می کردند که باعث شرمساری بزرگ کرملین شده بود.

اوکراین تکذیب کرد که پشت این تهاجم بوده است و گفت که افراد درگیر همه اتباع روسیه بودند.

همچنین ماه گذشته بود که یک جنگنده این کشور به طور تصادفی شهر بلگورود در نزدیکی مرز اوکراین را بمباران کرده است. به گفته این وزارتخانه یک جنگنده بمب افکن سوخو ۳۴ ( Su-۳۴) تصادفا این بمب را پرتاب کرده است.

بمب در تقاطع دو جاده نه چندان دور از مرکز شهر و در کنار ساختمان‌های مسکونی فرود آمده است. ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار این منطقه گفته که انفجار ناشی از بمباران، گودالی به بزرگی ۲۰ متر در مرکز این شهر برجای گذاشته است.

به گفته فرماندار سه نفر در جریان این بمباران مجروح شده و به چندین ساختمان آسیب وارد آمده است.

تصاویر و فیلم های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی آپارتمان‌هایی را نشان می‌دهد که بر اثر انفجار آسیب دیده‌اند.

لگورود، شهری با ۳۷۰ هزار نفر جمعیت، حدود ۴۰ کیلومتر(۲۵ مایل) با مرز اوکراین فاصله دارد. این شهر در شمال شهر خارکیف در اوکراین واقع شده است.

مردم این شهر به دلیل نزدیکی با مرز اوکراین از زمان تهاجم روسیه در هراس از گلوله باران زندگی می کنند.

جت های روسی هم در مسیر خود به اوکراین به طور مرتب بر فراز این شهر در پرواز هستند.

ارسال نظر

 • ابراهیم درویشی

  سوخو۳۴ جنگنده قدرتمند وخطرناکبه، کاش مامیتونستیم خط تولید این جنگنده رو ازروسیه بگیریم ودرداخل بامشارکت روسیه حداقل پنجاه فروند سوخو۳۴وپنجاه فروندسو۳۵ وانتقال تکنولوژی یه جنگنده ای ازین دو مدل یا سوخو سی را از روسیه باحط تولید یه یه جنگنده پیشرفته بگیریم یعنی واقعا روسیه اگر دراین موارد وتولید مشترک یه جنگنده وانتقال تکنولوژی به ایران کم لطفی کنه باید واسه همیشه ببوسیم وبذاریمش کنار،ما بخش زیادی از همین تحریمها واختلافمان باغربربخاطر سنگ تمامی بود که برای پوتین گذاشتیم وواقعا اگر کمک تسلیحاتی ایران نبود الان روسیه کریمه رو هم ازدست داده بود بخاطر همین کمکها غربیها مارو تحریم ولجاجن کردن ضمن اینکه روسیه باهوشترین حرفهاست اگرایران درجنوب قدرتمند باشه وروسیه درشمال اجازه حضورناتو درآدربایجان وقفقاز را میگیریم ودسترسی مدام روسیه به آبهای آزاد تضمین شدست،مخصوصا هر لحظه ممکنه ازطرف غرب مودشمنان یچبت جنگنده های پیشرفته مورد حمله قرار بگیریم لذا خط تولید جنگنده پیشرفته وبالگرد پیشرفته یکی از کمکهایی هستش که حداقل کمک روسیه باید باشه،ایران اگرقدرت نظامی نداشته باشه غربیها کینه عمیقی بخاطر حمایت موثر از روسیه بدل دارند پس باید هرچه زودتر خود را تقویت وقدرتمندترین کشور کنه،وروسیه نباید بامتحدین وفادارش کم لطفی کنه ،جهان نظاره گر رفتار وپاسخ ها وو فا اداری متقابل روسیه نسبت به ایران هستن،لذا قطعادر تحکیم روابط روسیه ودیگران بعنوان متحدین قابل اعتماد ووفادار اهمیتی استراتژیک داره

 • ناشناس

  چرا مسیولین به روسیه که هیچ قدرتی نه در تولید و نه در اقتصاد دارد امید بستند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار