گوناگون

این اسب گوشتخوار، دنیا را شوکه کرد!+ عکس

پارسینه: حیوانات گیاه‌خوار همیشه به رژیم غذایی خود پایبند نمی‌مانند و گاهی پا از دایره گیاه‌خواری بیرون می‌گذارند.

اسب گوشتخوار، تصویری که مردم را متحیر کرد/ عکس

خبرآنلاین نوشت:، ویدئوهای پربازدیدی از گاوها یا اسب‌هایی که ناگهان جوجه مرغ را می‌بلعند در فضای مجازی دست به دست می‌شود که با منطق گیاه‌خواری این حیوانات سازگار نیست. به تازگی ویدئویی از یک اسب گوشتخوار منتشر شده است.

این ویدئوها جعلی است یا توضیحی برای این رفتار عجیب وجود دارد؟

بر اساس گزارش مجله اسمیتسونین، در دسته‌بندی جانوران سه گونه گیاه‌خوار، گوشت‌خوار و همه‌چیزخوار را می‌شناسیم. اما این دسته‌بندی‌ها همیشه دقیق نیست.

در فضای مجازی ویدئوهایی از موجودات گیاه‌خواری چون گاو و اسب دست به دست می‌شود و به گفته دارن نیش، جانورشناس در میان برخی گیاه‌خواران رایج است و حتی دیده شده که یک گاو در یک ماه بیش از ۴۰ جوجه را خورده است.

گاهی این رفتار کاملا عمدی است و در نتیجه کمبود کلسیم روی می‌دهد. در میان گوزن‌ها و دیگر سم‌داران خوردن استخوان برای تامین کلسیم دیده شده است.

جیسون گلدمن نویسنده علمی توضیح می‌دهد که طیف وسیعی از گیاهخواران چون زرافه، گوسفند، گاو، شتر و اسب هر از گاهی دست به گوشت‌خواری (یا موجودات زنده یا باقیمانده جسد حیوانات مرده) می‌زنند.

نیش در این باره می‌گوید: «گاوی که جوجه می‌خورد شاید با کمبود مواد معدنی مواجه و رژیم غذایی مناسبی نداشته باشد. اما همانطور که اشاره شد خوردن پرندگان در حیواناتی چون گوزن رفتاری معمول است. البته من فکر می‌کنم که گیاهخواران گاهی به شکل تصادفی و از روی کنجکاوی دست به این کار می‌زنند. به عبارت دیگر بسیاری از حیوانات عملی را صورت می‌دهند چون می‌توانند نه به این دلیل که نیاز به آن کار دارند.»

ارسال نظر

 • ناشناس

  سگ‌دیدم‌علف‌میخوره

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار