گوناگون

ترکیه به کدام کشورها جنگنده فروخت؟+ عکس

ترکیه به کدام کشورها جنگنده فروخت؟+ عکس

پارسینه: نیروهای مسلح ترکیه و همچنین بخش صادرات این کشور، حساب ویژه ای بر روی پهپادهای نظامی ساخت ترکیه باز کرده اند.

عصر ترکیه نوشت، شبکه تلویزیونی TRT ترکیه در گزارشی به صنعت تولیدات هوایی این گشور پرداخت و مدعی شد که پهپاد‌های مسلح ترکیه به ویژه پهپاد‌های تی‌بی‌۲ و آکینجی، روند جنگ‌ها را در بسیاری از مناطق جغرافیایی تغییر داده است.


اکنون اولین جت جنگنده بدون سرنشین ترکیه با نام "کیزیل الما" که رادارگریز بوده و قابلیت پنهانکاری دارد مورد توجه جهان قرار گرفته است.

ترکیه به کدام کشورها جنگنده فروخت؟+ عکس


مجله اینسایدر چاپ آمریکا نیز به رشد سریع صنعت دفاعی ترکیه، به ویژه در تولید پهپاد‌های مسلح پرداخت و نوشت: تاکنون ۴۰۰ فروند پهپاد تی‌بی‌۲ به ۲۴ کشور فروخته شده و صادرات پهپاد مسلح ترکیه با افزایش ۸۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱، بالغ بر ۸۷۱ میلیون دلار شده است.
۶۳a۱۷۸dba۱۳eb - ترکیه به ۲۴ کشور پهپاد جنگی فروخت. مجله مذکور تاکید کرد که این پهپاد مجهز به مهمات هدایت شونده دقیق و موشک‌های کروز خواهد بود.

"کیزیل الما" در سال‌های آتی با مجهز شدن به موتور‌های جدید که توسط هوش مصنوعی هدایت خواهد شد، به سرعت مافوق صوت می‌رسد.

در این تحلیل همچنین با اشاره به "تی‌سی‌جی آنادولو"، بزرگترین کشتی تهاجمی آبی خاکی ترکیه آمده است که با اعمال برخی تغییرات در این کشتی پهپاد‌های مسلح و از جمله جت جنگنده کیزیل‌الما به راحتی در آن فرود می‌آیند.

ترکیه به کدام کشورها جنگنده فروخت؟+ عکس


تی‌سی‌جی آنادولو، بزرگترین کشتی تهاجمی آبی خاکی ترکیه اخیراً به نیروی دریایی ترکیه تحویل داده شده است.

این ناو با طول ۲۳۲ متر، پهنای ۳۲ متر، و قابلیت جابجایی وزن ۲۷۴۳۶ تن، آنادولو بزرگترین کشتی جنگی نیروی دریایی ترکیه محسوب می‌شود. این کشتی توانایی حرکت با بیشینه سرعت ۲۰.۵ گره دریایی (۳۱ کیلومتر بر ساعت) را دارد، برد حرکتی آن ۹۰۰۰ مایل دریایی (۱۷۰۰۰ کیلومتر) است و می‌تواند برای ۵۰ روز در دریا فعالیت کند.

به بیان دقیق‌تر، آنادولو یک ناو هواپیمابر اختصاصی محسوب نمی‌شود، بلکه یک کشتی تهاجمی آبی‌خاکی، به طور خاص یک عرشه فرود هلیکوپتر (Landing helicopter dock) است. طراحی آنادولو بر اساس کشتی تهاجمی آبی‌خاکی اسپانیای خوان کارلوس ۱ (Juan Carlos I) صورت گرفته است.

کیزیل‌آلما (Kızılelma) که انتظار می‌رود در ناوگان هوایی کشتی آنادولو حضور داشته باشد ساخت شرکت بایکار است و از آن به عنوان "پهپاد جنگنده" نام برده می‌شود. کیزیل‌آلما برد ۵۰۰ مایل دریایی، سقف پرواز ۳۵۰۰۰ پا، توانایی حمل ۱.۵ تن محموله و سرعت کروز ۰.۶ ماخ را ارائه می‌کند.

ارسال نظر

 • ناشناس

  کشور ترک ومسلمان همسیانه مایه افتخار جهان مسلمانان است

 • عباس جليلي

  واقعا به پيشرفتهاي كشور مسلمان و ترك تركيه افتخار ميكنم

 • سعید

  تمام کشور های دنیا بدنبال استقلال و تامین ادوات نظامی و دفاعی خود هستند و این موضوع امر نکوهیده ای نیست صرفا آنجا موضوع غیر قابل دفاع میشود که خود را در قالب منجی نشان داده و خواهان نابودی سرزمینی میشویم علیرغم عدم قابلیت اجرائی خود باعث میشویم تمام دنیا در قبالمان موضع منفی گرفته و بدون هیچگونه دفاعی فشار چندین برابری این سوء تفکر را درقالب تحریم وفشار و توهین به ملت درمانده خود تقدیم کنیم چون البته سازندگان این تفکر اصولا مبتلا به عوارض مشکلات نمیشوند لذا از تکرار گاه به گاه آن هم ابائی ندارند

 • ناشناس

  کشوری که هر روز یا یکی دیگه هست دقیقا مانند یک فاحشه، چه افتخاری برای مسلمانان دارد؟!
  دقیقا یکی از کشورهایی که مایه ننگ مسلمانان است ترکیه هرزه است.
  در ضمن هر چی که ترکیه به اسم خودش می زنه تنها در حد مونتاژه و قطعات اصلی اون از خارج تامین میشه.

 • بیرقدار

  اف شونزده ها رو نمیتونه اورهال کنه بعد بیاد جنگنده اینچنینی بسازه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار