گوناگون

خسارات تریلیون دلاری این زلزله ها در جهان

خسارات تریلیون دلاری این زلزله ها در جهان

پارسینه: زمین‌لرزه‌های شدیدی که در 50 سال گذشته در جهان رخ داده، خسارت مالی بالغ بر یک تریلیون دلار در پی داشته است.

زمین لرزه‌ های شدیدی که در ۵۰ سال گذشته در جهان رخ داده، باعث مرگ ده‌ها هزار نفر شده و خسارت مالی بالغ بر یک تریلیون دلار در پی داشته است.

به نقل از آناتولی؛ بر اساس داده‌های برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) و موسسه اطلاعات بیمه مستقر در نیویورک، زلزله ۹.۱ ریشتری توهوکوی ژاپن که در سال ۲۰۱۱ رخ داد با ۳۶۰ میلیارد دلار بیشترین خسارت اقتصادی را در پی داشته است.

بر اثر این زلزله و سونامی که در منطقه توهوکو رخ داد، ۲۰ هزار نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۷۰ میلیون متر مکعب آوار به جا ماند.

در حالی که زلزله ۶.۹ ریشتری هانشین ژاپن در سال ۱۹۹۵ میلادی ۲۰۰ میلیارد دلار ضرر مالی در پی داشت، بیش از ۶۴۰۰ نفر نیز بر اثر آن کشته شدند.

در زلزله ۸ ریشتری سیچوان چین در سال ۲۰۰۸ بیش از ۸۷ هزار نفر جان خود را از دست دادند. این زلزله خسارت ۱۵۰ میلیارد دلاری در پی داشت.

زمین‌لرزه ۶.۷ ریشتری منطقه نورثریج ایالت کالیفرنیای آمریکا در سال ۱۹۹۴، ۵۰ میلیارد دلار خسارت به اقتصاد این کشور وارد کرد.

خسارت زلزله کرایست‌چرچ نیوزلند در سال ۲۰۱۱ میلادی ۴۰ میلیارد دلار محاسبه شد.

بر اثر زلزله ۸.۸ ریشتری شیلی در ۲۷ فوریه ۲۰۱۰ و سونامی پس از آن، بیش از ۵۰۰ نفر جان خود را از دست دادند و ۳۰ میلیارد دلار خسارت اقتصادی به بار آورد.

زلزله ۱۷ اوت ۱۹۹۹ در منطقه گولجوک ترکیه، ۱۷.۱ میلیارد دلار خسارت به جا گذاشت و ۱۷ هزار و ۴۸۰ نفر جان خود را از دست دادند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار