گوناگون

مقاومت اوکراین علی رغم تلفات سنگین در باخموت

مقاومت اوکراین علی رغم تلفات سنگین در باخموت

پارسینه: معاون سرپرست جمهوری خلق دونتسک می‌گوید که اوکراین به‌رغم تلفات سنگین در باخموت، همچنان به اعزام نیروی ذخیره به این شهر ادامه می‌دهد.

یان گاگین، یکی از معاونین دنیس پوشیلین، سرپرست جمهوری خلق دونتسک که از سوی مسکو منصوب شده، گفت که اوکراین باوجود تلفات سنگینی که هر روز در شهر باخموت متحمل می‌شود، همچنان به اعزام نیرو به این شهر ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، گاگین گفت: باتوجه به تلفات ارتش اوکراین که روزانه صد‌ها نیرو را از دست می‌دهد، فکر می‌کنم مقاومت و حفظ شهر اساساً درست نیست. در حال حاضر اوضاع برای آن‌ها خوب پیش نمی‌رود.

وی افزود: با این حال، آن‌ها نیرو‌های ذخیره را به سمت شهر اعزام می‌کنند و در حال آماده‌سازی آن‌ها هستند. همین حالا یک گردان جدید به سمت آرتیموفسک حرکت کرده، اما سوال اینجاست که این گردان چطور خواهد توانست از جاده‌هایی که تحت کنترل توپخانه ماست، به آنجا برسد؟

یوگنی پریگوژین، بنیانگذار و فرمانده ارتش خصوصی «واگنر» وابسته به مسکو، دیروز (دوشنبه) گفت که نیرو‌های اوکراین تا آخرین نفر برای باخموت می‌جنگند و آندری ماروچکو، سرهنگ بازنشسته شبه‌نظامیان جمهوری خلق لوهانسک هم گفته که فرماندهان اوکراین برای جلوگیری از محاصره باخموت، نیروی تقویتی به این شهر اعزام کرده‌اند.

باخموت یک مرکز ترابری بزرگ در شرق اوکراین است و نیرو‌های این کشور از طریق این شهر که در منطقه دونباس واقع شده، به سلاح، تجهیزات نظامی و مهمات دسترسی پیدا می‌کنند. این شهر که تا پیش از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه پارسال، ۷۰ هزار نفر جمعیت داشت و حالا به کمتر از ۵ هزار نفر تقلیل یافته، یکی از جبهه‌های اصلی نبرد میان کی‌یف و مسکو بوده و به‌تازگی هم به خونین‌ترین منطقه جنگی بدل شده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار