گوناگون

درخواست فرانسه برای اقدام جهانی علیه برنامه موشکی ایران

درخواست فرانسه برای اقدام جهانی علیه برنامه موشکی ایران

پارسینه: وزیر خارجه فرانسه در گفتگوی تلفنی با همتای آمریکایی خود، ضمن درخواست واکنش بین‌المللی قوی‌تر به برنامه موشکی بالستیک ایران، گفت که تهران باید با آژانس اتمی همکاری کامل داشته باشد.

در ادامه سیاست‌های ضد ایرانی دولت فرانسه و تلاش‌ها برای تخریب وجهه جهانی تهران، پاریس خواستار اقدام بین‌المللی علیه برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران شد.

وزارت خارجه فرانسه امروز (جمعه) اعلام کرد که «کاترین کولونا» وزیر خارجه این کشور در گفتگوی تلفنی با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود، درباره موضوعاتی از جمله ایران و اوکراین صحبت کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، کولونا در تماس تلفنی با بلینکن، گفت باید واکنش بین‌المللی قوی‌تری به تهدید برنامه موشکی بالستیک ایران نشان داده شود.

طبق بیانیه وزارت خارجه فرانسه، وی با متهم کردن ایران به فعالیت‌های ثبات‌زدا، مدعی شد که تهدید روزافزون زرادخانه موشک بالستیک ایران و اشاعه موشک‌ها به بازیگران غیردولتی، نیازمند تقویت واکنش جهانی به این تهدید است.

این دیپلمات ارشد فرانسوی در ادامه گفتگو با همتای آمریکایی خود، درباره لزوم همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز صحبت کرد.

بر این اساس، کولونا و بلینکن همچنین بر حمایت کامل خود از اوکراین در جنگ با روسیه و وضعیت تنش‌ها بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان نیز گفتگو کردند.

روز گذشته نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ۹ نهاد فعال در تولید، فروش و ارسال محصولات پتروشیمی و نفت خام ایران به خریداران آسیایی را تحریم کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

 • ناشناس

  سلام؛. ظاهرا تن فرانسه خیلی می خاره.

 • مجید

  بی شرفها هو اپیما نداشته باشیم موشک نداشته باشیم انرژی اتمی نداشته باشیم . از متحدان خودمان حمایت نکنیم پط چه جوری از خودمان دفاع کنیم با چوب دستی.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار