گوناگون

برگزاری نشست محرمانه ۵ قدرت هسته‌ای در دوبی

برگزاری نشست محرمانه ۵ قدرت هسته‌ای در دوبی

پارسینه: یک روزنامه روسیه به نقل از مقامات این کشور از برگزاری یک نشست هسته‌ای با حضور ۵ قدرت جهانی در شهر دوبی خبر داد.

تحریریه پارسینه- حمیدرضا اسکندری: روزنامه روسی کامرسانت به نقل از منابع آگاه گزارش داد که پنج قدرت هسته‌ای جهانی در اوایل ماه جاری میلادی نشستی دو روزه در دوبی امارات متحده عربی برگزار کردند تا در مورد موضوع منع اشاعه هسته‌ای گفتگو کنند.

بلومبرگ به نقل از کامرسنت نوشت که گروه‌های کاری از وزارت امور خارجه آمریکا، بریتانیا، فرانسه، چین و روسیه در تاریخ دوم و سوم فوریه (۱۳ و ۱۴ بهمن) تشکیل جلسه دادند که طولانی‌ترین نشست در این باره از زمان کنفرانس دسامبر ۲۰۲۱ در پاریس بود.

این نشست پنج جانبه در شرایطی برگزار شد که ایالات متحده و روسیه در مورد زمان بندی مذاکرات در مورد معاهده «استارت نو» برای محدودیت تسلیحاتی به توافق نرسیده اند.

روزنامه کامرسنت جزئیاتی از مذاکرات یا نتیجه آن‌ها منتشر نکرده است و مشخص نیست که درباره برنامه هسته ای ایران و برجام هم گفتگو شده است یا خیر.

وزارت امور خارجه آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که روسیه با جلوگیری از ورود بازرسان به خاک خود و سنگ اندازی در مسیر تلاش‌های آمریکا برای بحث در مورد موضوع، مفاد این معاهده را نقض می‌کند. روسیه گفت که رایزنی‌ها را نمی‌توان از سر گرفت، زیرا آمریکا به اوکراین تسلیحات می‌دهد.

منبع: پارسینه

ارسال نظر

 • ناشناس

  مطمینا در مورد ایران هماهنگی می کنند

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار