گوناگون

اردوغان: در زلزله امروز تاکنون ۹۱۲ نفر کشته شده اند+ فیلم

اردوغان: در زلزله امروز تاکنون ۹۱۲ نفر کشته شده اند+ فیلم

پارسینه: رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه زلزله امروز بزرگترین فاجعه در این کشور از سال ۱۹۳۹ میلادی است، گفت در این بلای طبیعی تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر کشته و بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ تن مجروح شده اند.

«رجب طیب اردوغان » رئیس جمهور ترکیه امروز (دوشنبه) با حضور در مقر سازمان حوادث غیرمترقبه این کشور (آفاد) در آنکارا به سخنرانی و ارائه توضیحاتی درباره زلزله امروز پرداخت.

به نقل از فارس؛ اردوغان طی نشست خبری درباره این زمین‌لرزه گفت: «در ساعت ۰۴:۱۷ بامداد امروز، بزرگترین فاجعه پس از زلزله اَرزنجان در سال ۱۹۳۹ که در قرن گذشته تجربه کردیم، ما را تکان داد. دولت ما از زمان زلزله با همه نهاد‌های خود وارد عمل شده و استانداری‌های ما همه امکانات را بسیج کرده‌اند.»

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی با بیان اینکه ۱۰ استاندار دیگر برای همکاری با مسئولان ۱۰ استان زلزله‌زده منصوب شده‌اند، توضیح داد: «هم‌اکنون ۹ هزار پرسنل در حال انجام عملیات جستجو و نجات هستند و این تعداد با افرادی که از خارج به منطقه می‌رسند دائما در حال افزایش است».

رئیس جمهور ترکیه با ارائه آماری از تلفات زمین‌لرزه امروز اظهار داشت: «تاکنون ۹۱۲ نفر از شهروندان ما جان خود را از دست داده و ۵۳۸۵ نفر هم مجروح شده‌اند. فعالیت‌های جستجو و نجات شهروندان ما که در زیر ساختمان‌های فروریخته در استان‌های زلزله‌زده گرفتار هستند، بدون وقفه ادامه دارد».

طبق این گزارش، اردوغان ادامه داد: «تعداد افراد نجات‌یافته از زیر آوار به ۲۴۷۰ نفر رسیده است. تعداد ساختمان‌های تخریب‌شده ۲۸۱۸ دستگاه است. از ناتو، اتحادیه اروپا و ۴۵ کشور خارجی به ما پیشنهاد کمک شده است».

وی با بیان اینکه امروز ۸۵ میلیون نفر جمعیت ترکیه یک‌دست و هم‌قلب شده‌اند، گفت: «مردم و نهاد‌هایی که به کمک می‌روند باید با هماهنگی آفاد اقدام کنند، کمک‌های غیر از این باعث هرج‌ومرج شده و رسیدن به اهداف را دشوار می‌کند».

پیش از این، وزیرد فاع ترکیه ضمن اعلام تشکیل گذرگاه هوایی ویژه برای ارسال کمک‌ها به مناطق زلزله‌زده، گفت همه هواپیما‌های این کشور در حالت آماده‌باش هستند.

ارسال نظر

 • زیر سایه

  چند روز قبل دیپلمات‌های اروپایی از ترکیه فراخوانده شده بودن گویی از زلزله باخبر بودن!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار