گوناگون

ایلان ماسک از فروش سهام تسلا پشیمان شد

ایلان ماسک از فروش سهام تسلا پشیمان شد

پارسینه: مالک جدید توییتر در صفحه شخصی خود نوشت فروش تعداد بالایی از سهام تسلا برای خرید این شبکه اجتماعی اتفاق ناگواری برای او بوده است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در اظهارنظری از فروش سهام تسلا برای خرید توییتر ابراز پشیمانی کرد. او که برای خرید این شرکت زیر بار قرض‌های سنگینی رفته، از آن زمان تاکنون بارها از وضع مالی نابسامان این شبکه اجتماعی هم انتقاد کرده است.

ایلان ماسک اخیراً در توییتی در پاسخ به اکانت Whole Mars Catalog که گفته بود «هنوز باورم نمی‌شود که ایلان توییتر را خریده است»، نوشت او هم این مسئله را باور نمی‌کند و اضافه کرد: «اتفاق مزخرفی بود که مجبور شدم برای انجام این کار این قدر سهام تسلا بفروشم.»

ماسک برای تکمیل معامله 44 میلیارد دلاری خرید توییتر از منابع مختلفی تأمین سرمایه کرده است. او افزون بر فروش تعداد زیادی از سهام تسلا، از شرکت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران مختلف هم پول قرض گرفت. البته فروش سهام تسلا در قیمت‌های بالا با توجه به افت ارزش سهام این شرکت شاید به نفع او تمام شده باشد، اما با توجه به اینکه بخش عمده دارایی‌های شخصی او از سهام این شرکت می‌آید، این افت به‌طور کلی ارزش ثروت ماسک را کاهش داده است.

این کارآفرین جنجالی از زمان خرید توییتر تاکنون بارها اعلام کرده است که این شبکه اجتماعی برای رسیدن به وضعیت مالی پایدار باید کارهای زیادی انجام دهد. او حالا پس از چند ماه دریافته است که تغییر توییتر کار چندان راحتی نیست و مدیریت این شبکه اجتماعی احتمالاً بسیار سخت‌تر از چیزی است که از خارج گود به‌نظر می‌رسید.

ماسک در ماه دسامبر از مخاطبان خود پرسیده بود که آیا باید خودش مدیرعامل این شرکت بماند یا خیر. درنهایت کاربران به این پرسش پاسخ منفی دادند و قرار شد او پس از پیداکردن شخص مناسب برای مدیرعاملی این شبکه اجتماعی، جایگاهش را واگذار کند.

ایلان ماسک حالا همچنان سخت در تلاش است تا با طرح‌های مختلف وضعیت مالی توییتر را به ثبات برساند و جریانی از درآمدها را برای این شرکت ایجاد کند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار