گوناگون

اولین موشک های دوربرد امریکا در خدمت اوکراین+ فیلم

اولین موشک های دوربرد امریکا در خدمت اوکراین+ فیلم

پارسینه: ایالات متحده در حال آماده شدن برای ارائه بسته تسلیحاتی جدید ۲.۲ میلیارد دلاری به اوکراین است.

رویترز به نقل از دو مقام آمریکایی مطلع گزارش داد که ایالات متحده در حال آماده شدن برای ارائه بسته تسلیحاتی جدید ۲.۲ میلیارد دلاری به اوکراین است.

مهر نوشت: گفته شده این بسته تسلیحاتی آمریکا به اوکراین برای اولین بار شامل موشک‌های دوربرد هم می‌شود.

این گزارش می‌افزاید که علیرغم نگرانی‌های قبلی دولت بایدن در مورد ارائه سامانه‌های موشکی به کیف که قادر به حمله به عمق خاک روسیه هستند، ایالات متحده این بار به نیروهای اوکراینی موشک‌هایی با برد بیشتر را ارائه خواهد داد.

این گزارش می‌افزاید که این بسته شامل سایر سلاح‌ها و مهمات نیز خواهد بود.

پیش از این، شبکه خبری سی ان ان به نقل از منابع آگاه خود اعلام کرده بود که دولت واشنگتن در حال نهایی کردن طرح ارسال تانک‌های آبرامز به اوکراین است. این رسانه آمریکایی به استناد منابع مطلع خود یادآور شد که بسته کمک‌های جدید واشنگتن برای ارتش اوکراین، شامل نزدیک به ۳۰ تانک آبرامز خواهد بود.

پیشتر همچنین «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با تصمیم آمریکا برای ارسال تانک‌های آبرامز به اوکراین گفته بود: «در مورد تأثیر این تانک‌ها نباید بزرگ نمایی انجام شود. این تانک‌ها هم مانند ما قبلی‌های خود خواهند سوخت.» سخنگوی کاخ کرملین به نقل از دیدگاه برخی از کارشناسان، ارسال این تانک‌ها به اوکراین را اقدامی «بیهوده» دانست و گفت: «این نقشه به دلایل فنی بی اثر می‌ماند، از سوی دیگر در مورد آن‌چه که قرار است بر قابلیت ارتش اوکراین بیفزاید اغراق می‌شود.»

از سوی دیگر، از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲(۵ اسفند ۱۴۰۰)، آمریکا بیش از یک میلیون توپ ۱۵۵ میلیمتری به اوکراین ارسال یا جواز ارسال آن را صادر کرده است. یک مقام ارشد آمریکا به تایمز گفته که «بخش قابل‌توجهی» از این توپ‌های ارسالی، از موجودی زرادخانه‌های تسلیحاتی آمریکا در کره جنوبی و تل‌آویو تأمین شده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار