گوناگون

خروج سفیر انگلیس از ایران کلید خورد

خروج سفیر انگلیس از ایران کلید خورد

پارسینه: وزیر خارجه انگلیس به بهانه اعدام «علیرضا اکبری» جاسوس ایرانی- انگلیسی اعلام کرد که لندن سفیر خود را موقتا برای انجام برخی رایزنی ها از تهران فرا می‌خواند.

خروج سفیر انگلیس از ایران کلید خورد.

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «جیمز کلورلی» وزیر خارجه انگلیس در واکنشی مداخله جویانه به اعدام علیرضا اکبری جاسوس ایرانی- انگلیسی که به اتهام افساد فی الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی ایران بامداد امروز به دار مجازات آویخته شد، از فراخوانی سفیر خود در تهران به صورت موقت خبر داد.

وزیر خارجه انگلیس در این باره اعلام کرد: برای انجام رایزنی‌های بیشتر پس از اعدام علی رضا اکبری، سفیر خود را به طور موقت از ایران خارج می‌کنیم. پاسخ ما به ایران محدود به امروز نخواهد بود و در حال بررسی اقدامات بیشتر هستیم!

وی ساعاتی پیش در واکنشی مداخله جویانه به اعدام علیرضا اکبری جاسوس ایرانی- انگلیسی در پیامی توییتری با نقض منشور ملل متحد در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشور‌های مستقل مدعی شد: انگلیس دادستان کل ایران را تحریم کرده است. تحریم امروز او نشان‌دهنده انزجار ما از اعدام علیرضا اکبری است. دادستان کل، هسته اصلی استفاده ایران از مجازات اعدام است و ما رژیم را مسئول نقض وحشتناک حقوق بشر می‌دانیم!

مرکز رسانه‌ای قوه قضائیه امروز اعلام کرد که حکم علیرضا اکبری دارای تابعیت مضاعف ایرانی-انگلیسی که به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس در ازای دریافت دستمزد به مبالغ ۱.۸۰۵.۰۰۰ یورو، ۲۶۵.۰۰۰ پوند انگلیس و ۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا به مجازات اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.

یاوه‌گویی کلورلی در حالی است که علیرضا اکبری، مدتی قبل در پی جاسوسی علیه کشور دستگیر شد و پس از تشکیل پرونده قضائی برای وی و صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه ارجاع و جلسات رسیدگی با حضور وکیل متهم برگزار شد و بر اساس مستندات «متقن» موجود در پرونده این فرد به جرم جاسوسی برای انگلیس به اعدام محکوم شد.

ارسال نظر

 • امیرحسام

  دولت ایران بجای قطع روابط با آمریکا باید بعد ازانقلاب نسل هرچی انگلیسی وفرانسوی و حامیان ایرانی این دو کشور راازریشه میزد وبا بقیه دنیا روابط دستی برقرارمیکرد اما متاسفانه عده ای وطن فروش و خائن و بیشرف وارازل واوباش که جیره خور انگلیس وفرانسه بودند مثل همین ملعون که اعدام شد در لباس جانباز و خانواده شهیدچنان خیانتی به کشورکردندکه تا دویست سال قابل جبران نیست مگر ازهمین الان مسئولین کاملا با فرانسه وانگلیس واسرائیل قطع ارتباط کنند وبا بقیه دنیا روابط دوستی برقرارکنند و اجازه بدهند ملت آزادانه تجارت کنند اما با درایط و چشم باز تا دوباره ازکشورهای استعماری انگلیس بیشرف وفرانسه واسرائیل رودست نخوریم

 • ناشناس

  این خارجیها فقط فکر منافع خودشون هستند،دیدیم که چطور شاه ایران خار وذلیل کردن،فراری این کشور اون کشور شد،ا؟جازه ندین دوباره هم شما ؟را به همان شیوه سرکیسه کنند،آواره کنند،

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار