گوناگون

واکنش وزیر خارجه آلمان به اعدام علیرضا اکبری

واکنش وزیر خارجه آلمان به اعدام علیرضا اکبری

پارسینه: وزیر خارجه آلمان امروز به اعدام جاسوس ایرانی- انگلیسی واکنش نشان داد.

وزیر خارجه آلمان امروز به اعدام جاسوس ایرانی- انگلیسی واکنش نشان داد.

به گزارش مهر، «آنالنا بائربوک» وزیر خارجه آلمان در واکنشی مداخله جویانه به اعدام علیرضا اکبری جاسوس ایرانی- انگلیسی که به اتهام افساد فی الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی ایران بامداد امروز به دار مجازات آویخته شد، در پیامی توییتری مدعی شد که این اقدام «غیرانسانی» بوده است!

وزیر خارجه آلمان با نقض منشور ملل متحد در لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشور‌های مستقل مدعی شد: اعدام علیرضا اکبری یکی دیگر از اقدامات غیرانسانی رژیم ایران است. ما در کنار دوستان انگلیسی خود ایستاده ایم و به هماهنگی نزدیک اقدامات خود علیه ایران و حمایت از مردم ایران ادامه خواهیم داد!

وزیر خارجه آلمان

«جیمز کلورلی» وزیر خارجه انگلیس هم ساعاتی پیش در واکنشی مداخله جویانه به اعدام علیرضا اکبری جاسوس ایرانی- انگلیسی که به اتهام افساد فی الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی ایران بامداد امروز به دار مجازات آویخته شد، از تحریم تهران خبر داد.

وزیر خارجه انگلیس در پیامی توییتری خبر داد که لندن دادستان کل ایران را تحریم کرده است.

در همین ارتباط، فرانسه نیز ساعات یپیش به این خبر واکنش داد و اعدام جاسوس مذکور را محکوم کرده بود!

مرکز رسانه‌ای قوه قضائیه امروز اعلام کرد که حکم علیرضا اکبری دارای تابعیت مضاعف ایرانی-انگلیسی که به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس در ازای دریافت دستمزد به مبالغ ۱.۸۰۵.۰۰۰ یورو، ۲۶۵.۰۰۰ پوند انگلیس و ۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا به مجازات اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار