گوناگون

اعتراف شاهزاده هری به کشتن ۲۵ نفر هنگام مأموریتش در افغانستان

اعتراف شاهزاده هری به کشتن ۲۵ نفر هنگام مأموریتش در افغانستان

پارسینه: شاهزاده هری دوک ساسکس به مدت ۱۰ سال در ارتش بریتانیا خدمت کرده و دو مأموریت در افغانستان انجام داد که مأموریت دوم او سال ۲۰۱۳ در هلمند به مدت دو ماه بوده است.

شاهزاده هری ، در کتاب تازه خود که به زودی منتشر می‌شود، افشا کرده است که هنگام مأموریتش در افغانستان ۲۵ شهروند این کشور را کشته است.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) نوشت: هری دوک ساسکس، شهزاده سلطنت بریتانیا، در کتاب تازه خود که به زودی منتشر می‌شود، افشا کرده که هنگام مأموریتش در افغانستان ۲۵ شهروند این کشور را کشته است.

آناتولی روز جمعه (۱۶ جدی) گزارش داده که شهزاده هری این خبر را در کتابش با عنوان «spare» که هفته آینده در بریتانیا منتشر می‌شود، افشا کرده است.

او که زمان و مکان کشته‌شده‌گان را مشخص نکرده است، گفته که در جریان جنگ در افغانستان، مأموریت‌های او منجر به «قتل جان انسان‌ها» شده است.

او گفته که این شمار از افراد را در دومین مأموریتش در افغانستان هنگامی که خلبان چرخبال آپاچی بوده، کشته است.
معلومات این کتاب که نسخه اسپانیایی آن به طور تصادفی منتشر شده است، آنچه که در مأموریت شهزاده بریتانیا در افغانستان گذشته است را افشا می‌کند.

با این حال، شاهزاده هری گفته است که نه افتخار می‌کند و نه شرمنده است، زیرا کشته‌شده‌گان «بدانی» بودند که سعی در کشتن «خوب‌ها» داشتند و به آنان به دید «مهره‌های شطرنج» نگاه می‌کرده است، نه مردم.

شاهزاده هری دوک ساسکس به مدت ۱۰ سال در ارتش بریتانیا خدمت کرده و دو مأموریت در افغانستان انجام داد که مأموریت دوم او سال ۲۰۱۳ در هلمند به مدت دو ماه بوده است.

دوک ساسکس اکنون از وظایف سلطنتی خود کناره‌گیری و به همراه همسرش مگان مارکل بریتانیا را ترک کرده است.

این در حالی است که پیش از این گزارش‌های از جنایات جنگی ارتش بریتانیا طی مأموریت‌شان در افغانستان نشر شد که وزارت دفاع این کشور دستور بررسی مستقل آن را داد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار