گوناگون

موساد ایران را تهدید کرد

موساد ایران را تهدید کرد

پارسینه: "دیوید بارنیا" رییس موساد نسبت به احیای برجام هشدار داد و گفت این اقدام سالانه دهها میلیارد دلار اضافی به خزانه دولت ایران واریز خواهد کرد.

رییس سازمان جاسوسی اسراییل ( موساد ) تهدید کرد، اگر رژیم تل آویو به طور مستقیم یا از طریق نیرو‌های نیابتی ایران مورد حمله واقع شود، اسراییل مجازات آمران و عاملان را در خاک ایران انجام خواهد داد.

عصرایران نوشت: "دیوید بارنیا" رییس موساد در اظهاراتی در کنفرانس سالانه موسسه مبارزه با تروریسم در دانشگاه "رایشمن" اسراییل، با اشاره به سفر کاری هفته گذشته خود به واشنگتن گفت در این سفر فهرست بلندبالایی از پیامد‌های (منفی) احیای برجام را به مقامات ارشد جو بایدن و قانونگذاران آمریکایی ارایه کرده و آن‌ها را از احیای برجام برحذر داشته است.

او مدعی شد، در صورت احیای برجام ده‌ها میلیارد دلار پول در اختیار حکومت ایران قرار خواهد گرفت. او گفت:" پس از احیای برجام، به طور فوری ۶ میلیارد دلار به آن‌ها (ایران) تعلق می‌گیرد و علاوه بر این، این معامله در سال اول حدود ۹۰ میلیارد دلار و هر سال ده‌ها میلیارد دلار اضافی به خزانه ایران وارد می‌کند. در سال اول احیای برجام تولید ناخالص داخلی ایران ۲۵ درصد رشد خواهد کرد. هیچ کشور دیگری در جهان وجود ندارد که به چنین رشد چشمگیری در تولید ناخالص داخلی خود نزدیک شود. "

او با ادعای اینکه نباید با احیای برجام به رژیم ایران امکان دسترسی به میلیارد‌ها دلار پول داده شود، افزود: بدون در نظر گرفتن هرگونه معامله با جمهوری اسلامی ایران، موساد ایران را در قبال اقدامات خود پاسخگو خواهد دانست.


موساد : پاسخ ایران را در کرمانشاه و تهران می‌دهیماو افزود: " برای من مهم است که تاکید کنم ما در بازی چشم بسته شرکت نمی‌کنیم. ما چشمان خود را از حقیقت اثبات شده منحرف نمی‌کنیم. ما صرفا بر حقایق تکیه می‌کنیم. ما با چشم انداز ایران آشنا هستیم و تحقق آن را در عمل می‌بینیم و بنابراین حتی اگر توافقی امضا شود، این امر به ایران از فعالیت‌های موساد مصونیت نمی‌دهد. "

بارنیا افزود: "مقامات عالی ایران باید بدانند که استفاده از زور علیه اسراییل و اسراییلی‌ها چه مستقیما از سوی ایران و چه از طریق نیرو‌های نیابتی آن، با پاسخی دردناک علیه بازیگران مسئول در ایران مواجه خواهد شد. ما تنها به تعقیب نیرو‌های نیابتی نخواهیم پرداخت. ما مسئولان فرستادن نیرو‌های نیابتی، کسانی که آن‌ها را مسلح کردند و دستور دهندگان را شکار خواهیم کرد و این در تهران، کرمانشاه و اصفهان اتفاق خواهد افتاد. "

اسراییل پیشتر و طی ۱۲ سال گذشته بار‌ها بدون اینکه مسئولیت رسمی آن را بر عهده بگیرد، اقدام به انجام عملیات‌های تروریستی در داخل خاک ایران کرده و دانشمندان هسته‌ای و موشکی و نیز فرماندهان عالی نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در داخل ایران ترور کرده است.

ارسال نظر

 • ناشناس

  رژیم منحوس صهیونیستی باید خیلی احساس خطر کرده باشد که این حرفها را می زند

 • شیرین صفوی

  خفه بابا

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار