گوناگون

میشل عون حکم استعفای دولت لبنان را امضا کرد + تصاویر

میشل عون حکم استعفای دولت لبنان را امضا کرد + تصاویر

پارسینه: میشل عون استعفای دولت این کشور به نخست وزیری نجیب میقاتی را پذیرفت و پس از آن سخنرانی خداحافظی خود را انجام داد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: میشل عون امروز در آخرین روز کاری خود به عنوان رئیس جمهور لبنان، استعفای دولت این کشور به نخست وزیری نجیب میقاتی را پذیرفت.

به گزارش المیادین، رئیس جمهور لبنان به طور رسمی استعفای دولت را امضا کرد و قرار شد این موضوع را به طور رسمی در سخنرانی خود در کاخ ریاست جمهوری اعلام کند.

میشل عون در این سخنرانی گفت: من حکمی را امضا کردم که نشان می‌دهد دولت موقت استعفا کرده است. امروز پایان یک مرحله است، اما مرحله دیگری از مبارزه قوی آغاز خواهد شد.

او افزود: لبنان توسط بخش بانکی غارت شده و این نیازمند تلاش برای ریشه کنی فساد است. جرایم مالی توسط رئیس کل بانک مرکزی انجام شد و تحقیقات قضایی و کیفری انجام شد اما به مرحله دادگاه نرسید. نظام حاکم که ۳۲ سال در قدرت بوده لبنان را به مرحله فعلی رسانده است و این کشور به اصلاحات نیاز دارد.

عون با تاکید بر اینکه «برای ساختن کشور نمی توان به مقامات فعلی اعتماد کرد» گفت: لبنان تا پس از توافق بر سر تعیین مرزهای دریایی نمی تواند از شکافی که در آن بود خارج شود. توافقنامه تعیین مرزهای دریایی به لبنان اجازه می دهد تا ثروت ملی خود را از نفت و گاز استخراج کند.

او تاکید کرد: بزرگترین جنایت مالی دنیا در لبنان است و ما نمی دانیم چرا قانونی در این راستا تصویب نشد. منتظر واکنش ها در مورد توافقنامه تعیین مرزهای دریایی هستیم تا ببینیم نظام حاکم چقدر جدی است.

میشل عون با ارسال نامه ای به پارلمان از این نهاد دعوت می کند تا در مورد مسیر تشکیل دولت گفتگو کند.

او همچنین آماده می شود تا کاخ ریاست جمهوری در بعبدا را ترک کند و در یک راهپیمایی مردمی به سمت اقامتگاه خود در ربیعه حرکت کند.

مردم به مناسبت پایان دوره ریاست جمهوری میشل عون و برای دیدار خداحافظی رسمی با او در مقابل کاخ ریاست جمهوری در بعبدا حضور یافتند. مراسم پایان دوران ریاست جمهوری میشل عون ساعتی قبل در بیروت آغاز شد. در این مراسم که به صورت نمادین برگزار می‌شود، میشل عون در پایان دوران ریاست جمهوری اش به طور رسمی از این پست خداحافظی می‌کند.

رئیس‌جمهور ۸۹ ساله لبنان امروز پس از پایان دوره شش ساله ریاست‌ جمهوری طی مراسمی رسمی و با حضور گسترده طرفدارانش، کاخ بعبدا را ترک کرد. این در حالی است که پارلمان این کشور با وجود برگزاری چهار جلسه هنوز در انتخاب رئیس‌ جمهور جدید ناکام مانده است.

میشل عون حکم استعفای دولت لبنان را امضا کرد + تصاویر

میشل عون حکم استعفای دولت لبنان را امضا کرد + تصاویر

میشل عون حکم استعفای دولت لبنان را امضا کرد + تصاویر

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار