گوناگون

سازمان ملل: نامه تروئیکای اروپا درباره ایران را دریافت کرده‌ایم

سازمان ملل: نامه تروئیکای اروپا درباره ایران را دریافت کرده‌ایم

پارسینه: استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در پاسخ به سوالی درباره نامه سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان به گوترش درخصوص ادعای تحویل پهپادهای ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین گفت که این نامه دریافت شده است.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که نامه تروئیکای اروپایی درخصوص پهپادهای ایران را دریافت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، استفان دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در نشست خبری روز جمعه خود در پاسخ به سوالی درباره نامه سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان به گوترش درخصوص ادعای تحویل پهپادهای ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین گفت که این نامه دریافت شده است.

بنابر گزارش وب سایت سازمان ملل، دوجاریک در ادامه تصریح کرد: این نامه را دریافت کرده‌ایم اما من نمی‌توانم بیش از این اطلاعاتی ارائه دهم و تنها باید بگویم که ما هر آنچه از سوی کشورهای عضو سازمان مطرح می‌شود را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره ادعای استفاده نیروهای امنیتی ایران از زور علیه افراد حاضر در ناآرامی‌های اخیر در این کشور گفت: ما همچنان نگران اعتراضات جاری در ایران هستیم و بر عهده مقامات مربوطه در سازمان ملل است که اطمینان حاصل کنند فقط از نیروی متناسب استفاده شده است. اگر تلفاتی هم رخ داده باشد باید به صورت کامل تحقیق شود.

انگلیس و فرانسه روز جمعه در نامه‌ای جمعی که به دست اعضای شورای امنیت سازمان ملل رسیده است، آورده‌اند: ما خواهان تحقیقات از سوی تیم دبیرکل سازمان ملل که مسئول نظارت بر اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است، هستیم و آماده‌ایم تا از کار دبیرکل در انجام تحقیقات فنی و بی‌طرفانه حمایت کنیم.

به گزارش ایسنا، ادعاهایی از سوی برخی مقامات اروپایی و آمریکایی مبنی بر این‌ مطرح شده است که از پهپادهای ایرانی در جنگ علیه اوکراین استفاده شده و این در حالی‌ است که ایران قویاً مخالف جنگ و تسلیح هر یک از طرفین جنگ بوده و هست و از مقامات اوکراین نیز خواسته است تا چنان‌چه سندی در خصوص استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین وجود دارد، ارائه کنند.

لازم به ذکر است که ایران سال‌هاست که با روسیه همکاری دفاعی دارد اما از جنگ علیه اوکراین حمایت نکرده و هیچ‌یک از تسلیحات ایرانی را در اختیار روسیه برای استفاده در جنگ علیه اوکراین قرار نداده‌ است.

اقدام اخیر شورای وزیران اتحادیه اروپا در ارتباط با ایران بر مبنای مجموعه‌ای از اطلاعات غلط صورت گرفته است و ایران پیش‌تر در این خصوص هشدار داده بود که در حال بررسی پاسخ متناسب و متقابل نسبت به این اقدام اتحادیه اروپا است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار