گوناگون

خاکسپاری ملکه انگلیس ۶ میلیارد پوند هزینه دارد

خاکسپاری ملکه انگلیس ۶ میلیارد پوند هزینه دارد

پارسینه: در حالی‌که دولت انگلیس با بحران‌ اقتصادی روبروست، برخی رسانه‌ها گزارش دادند که هزینه تشییع جنازه ملکه و تاج‌گذاری پادشاه جدید این کشور، میلیاردها پوند هزینه خواهد داشت.

به نقل از اِکانامیک‌تایمز؛ در حالی‌که مردم و دولت انگلیس تحت فشارهای سخت اقتصادی قرار دارند، بنا بر گزارش‌ها مراسم تشییع و خاکسپاری ملکه الیزابت و تاچ‌گذاری چارلز سوم، پادشاه جدید این کشور، بیش از ۶ میلیارد پوند هزینه خواهد داشت.

ایسنا نوشت: بنا بر گزارش اکانامیک‌تایمز، پس از مرگ الیزابت دوم، برای ایجاد تغییراتی که ضروری است، هزینه‌های زیادی باید انجام شود. گرچه هزنیه‌های مراسم تشییع جنازه ملکه هیچ‌گاه به صورت رسمی اعلام نخواهد شد، تنها هزینه‌های تاج‌گذاری و مراسم تشییع جنازه ملکه بیش از ۶ میلیارد پوند برای ملت انگلیس هزینه خواهد داشت.

پس از اعلام مرگ الیزابت دوم، دولت این کشور ۱۰ روز عزای عمومی اعلام کرد. اکانامیک‌تایمز در ادامه گزارش خود افزود: افزون بر اینکه مراسم تشییع ملکه، میلیادها پوند هزینه دارد، تأثیرات مرگ او بر کل نظام مالی انگلیس، بسیار عظیم خواهد بود.

به نوشته اکانامیک‌تایمز، در دوره عزای عمومی، بخش زیادی از کسب‌وکارها بسته و تعطیل خواهد شد. لیگ برتر فوتبال، همه بازی‌های خود را تا چند روز آینده به تعویق انداخته و روز تشییع نیز کل بانک‌ها در سرتاسر انگلستان تعطیل خواهند و همچنین بازار بورس طی دو هفته اخیر، برای دومین بار بسته خواهد شد.

اکانامیک‌تایمز همچنین افزود علاوه بر تعطیلات بانک‌ها، هزینه‌های خاک‌سپاری و تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم، مرگ ملکه همچنان میلیاردها دلار برای انگلیس هزینه خواهد داشت. طی ماه‌های آینده تغییرات زیادی باید در انگلیس انجام شود که این تغییرات نیز میلیون‌ها دلار هزینه خواهد داشت.

جمع‌آوری اسکانس‌های با تصویر ملکه و چاپ اسکانس‌های جدید با تصویر چارلز سوم، و تغییر گذرنامه‌ها، تمبرها، و یونیفورم‌های پلیس از جمله تغییرات هزینه‌بر دیگری است که اکانامیک‌تایمز به آنها اشاره می‌کند.

لیز تراس، نخست‌وزیر جدید انگلیس که هفته پیش رسماً با رأی اعضای حزب محافظه‌کار و تأیید ملکه الیزابت، سکان نخست‌وزیری این کشور را به عهده گرفت، در سخنانی پس از انتخاب‌شدنش اعلام کرد که «بحران افزایش هزینه‌های زندگی» مردم انگلیس را در اولویت برنامه‌های خود قرار می‌دهد و همچنین «طی یک هفته برنامه جامعی را برای مقابله با افزایش قیمت قبض‌های انرژی (گاز و برق) و تضمین تأمین ذخایر سوختی آینده» ارائه خواهد داد.

شامگاه پنج‌شنبه گذشته، کاخ باکینگهام در بیانیه‌ای مرگ الیزابت دوم، ملکه انگلیس را در سن ۹۶ سالگی، اعلام کرد. با پایان سلطنت ۷۰ ساله الیزابت دوم، شاهزاده «چارلز» ۷۳ ساله، پسر ارشد ملکه انگلیس بلافاصله بعد از مرگ مادرش، به عنون پادشاه انگلیس معرفی شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار