گوناگون

حمله مرگبار به کلیسایی در نیجریه+فیلم

حمله مرگبار به کلیسایی در نیجریه+فیلم

پارسینه: منابع خبری از حمله به یک کلیسا در نیجریه و کشته شدن بیش از ۵۰ نفر خبر دادند.

مقامات محلی از حمله افراد مسلح به یک مراسم عشای ربانی در کلیسای کاتولیک در ایالت اوندو در نیجریه خبر داده و گفتند بیش از ۵۰ نفر را در این حمله کشته شدند.

رسانه‌های محلی هم گزارش دادند که این افراد ساکنان محله را به ضرب گلوله کشتند و یک وسیله انفجاری را منفجر کردند. افراد در کلیسای کاتولیک سنت فرانسیس خاویر در شهر اوو به مناسبت عید پنجاهه (پنطیکاست) - یکی از عید‌های اصلی در میان مسیحیان- جمع شده بودند که مهاجمان حمله کردند.

پزشکان، مقامات محلی و داوطلبانی که به مجروحان کمک می‌کنند، گفتند که تعداد کشته‌شدگان حداقل ۵۰ نفر بوده و ده‌ها نفر به دلیل جراحات در بیمارستان‌های محلی تحت درمان قرار گرفته‌اند. فرماندار ایالت اوندو با شرور و شیطانی خواندن این حمله، آن را محکوم کرد و متعهد شد که مهاجمان را پیدا کند.

رئیس جمهور نیجریه، که دولتش به دلیل نحوه نظارت بر افزایش شدید ناامنی در سراسر کشور به طور گسترده محکوم شده است، نیز این حمله را مورد انتقاد قرار داد. همچنین یک پزشک در بیمارستانی در شهر اوو به رویترز گفت که حداقل ۵۰ جسد به بیمارستان اصلی دولتی در اوو و بیمارستان کاتولیک سنت لوئیس منتقل شده‌اند.

منبع: فرارو

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار