گوناگون

بازگشایی سفارت انگلیس در لیبی پس از تعطیلی هشت ساله

بازگشایی سفارت انگلیس در لیبی پس از تعطیلی هشت ساله

پارسینه: انگلیس یکشنبه شب اعلام کرد که پس از گذشت هشت سال، سفارت خود را در لیبی بازگشایی کرده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، «کارولین هورندال» سفیر انگلیس در لیبی در توئیتی خبر بازگشایی سفارت این کشور در طرابلس را داد.

هورندال بازگشایی سفارت کشورش در لیبی را دلیلی بر تعهد انگلیس به ادامه همکاری با لیبیایی‌ها و سازمان ملل با هدف دستیابی به یک راه حل سیاسی پایدار برای لیبی دانست.

در اوایل آگوست ۲۰۱۴، انگلیس سفارت خود را در طرابلس مانند سایر سفارت‌ها و نمایندگی‌های دیپلماتیکی که پس از شروع جنگ داخلی در لیبی این کشور را ترک کردند، بست در حالی که بسیاری از این سفارت‌ها به تازگی پس از ثبات نسبی به طرابلس بازگشتند.

تحولات در لیبی در حالی دستخوش تغییرات شده که پیش‌تر نخست وزیر لیبی از آغاز گفت وگوی ملی با ابتکار عمل دولت به منظور ارتباط مستقیم با همه طرف‌ها و دستیابی به توافق ملی واقعی خبر داده بود.

رویداد‌های اخیر در لیبی در حالی است که در یک سوی دیگر قضیه، تعداد زیادی از مردم لیبی اقدام به مهاجرت گسترده از این کشور کرده‌اند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت (IOM) به تازگی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در ۴ ماهه اول سال جاری ۴۴۶۱ نفر که اقدام به مهاجرت غیرقانونی از طریق لیبی کرده بودند به این کشور بازگردانده شدند.
منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار