گوناگون

طالبان به بیانیه گروه هفت واکنش نشان داد

طالبان به بیانیه گروه هفت واکنش نشان داد

پارسینه: طالبان گفتند به تأمین حقوق زنان متعهد هستیم.

انعام‌الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان پس از انتقاد و مخالفت سران هفت کشور صنعتی جهان با حکم حجاب اجباری برای زنان در افغانستان ، آن را مداخله در امور داخلی کشور خواند و از تعهد دولت به رعایت حقوق زنان سخن گفت.

انعام الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان، در واکنش به نگرانی های هفت کشور صنعتی جهان درباره حکم حجاب اجباری زنان، گفته است که نگرانی کشورهای بزرگ جهان بی‌جا است.

به گفته سمنگانی طالبان به تمام حقوق مشروع شهروندان به خصوص زنان در چوکات شریعت اسلامی متعهد است و زمینه درس و کار را برای آنان فراهم می کند.

طالبان اظهار امیدواری کرده که کشورهای جهان به جای پرداختن به نگرانی در امور داخلی افغانستان، به مسائل واقعی کشور که تحریم‌ها، مسدود کردن دارایی ها و زورگویی ها می باشد رسیدگی کنند و همچنین کوشش کنند که از راه گفت وگو و تعامل با دولت و مردم افغانستان رابطه خوب داشته باشند.

روز گذشته هفت کشور صنعتی جهان مخالفت خود را با حکم حجاب اجباری زنان در افغانستان اعلام کردند.

وزیران خارجه گروه هفت یا هفت کشور صنعتی جهان، در روزهای گذشته در یک اعلامیه مخالفت خود را با فرمان طالبان در باره اجباری شدن حجاب در افغانستان ابراز و تأکید کردند که طالبان با این اقدامات، خود را در سطح بین المللی بیشتر منزوی می‌کنند.

در اعلامیه وزیران خارجه هفت کشور صنعتی دنیا از طالبان خواسته شده است که قداماتی را در زمینه برداشتن محدودیت‌ها بر زنان و دختران، احترام به حقوق بشری آنها و برآورده ساختن انتظارات مردم افغانستان و جهان انجام دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار