گوناگون

تحقیقات درباره "اختلاس" معاون صدراعظم و وزیر خارجه آلمان

تحقیقات درباره "اختلاس" معاون صدراعظم و وزیر خارجه آلمان

پارسینه: دفتر دادستانی عمومی برلین از آغاز تحقیقات اختلاس علیه کل هیئت رهبری حزب سبز آلمان از جمله رابرت هابک، معاون صدراعظم و آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه این کشور به دلیل دریافت پاداش‌های ویژه "کرونا" خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری پولیتیکو، سخنگوی دفتر دادستانی از "ظن اولیه اختلاس" مربوط به هیئت ملی حزب سبز آلمان که متشکل از شش شخص است، صحبت کرد که برجسته‌ترین آنها دو رهبر این حزب هستند که یکی رابرت هابک است که همچنین نقش وزیر اقتصاد و حفاظت از آب و هوا را بر عهده دارد و شخص بعدی خانم آنالنا بربوک است.

این تحقیقات مربوط به فعالیت‌هایی نیست که هابک و بربوک در دوران نسبتا جوانی خود به عنوان وزیر انجام داده‌اند، بلکه به پاداش بحث‌برانگیز مرتبط با ویروس کرونا که اعضای هیئت‌مدیره این حزب در سال ۲۰۲۰ به خودشان اعطا کردند، مربوط می‌شود. اولین بار، پایگاه آلمانی اشپیگل درباره این تحقیقات گزارش داد.

سخنگوی سبزهای آلمان با تایید این تحقیقات گفت: این در مورد مشارکت اعضای هیئت اجرایی فدرال در تصمیم‌گیری در مورد پرداخت به اصطلاح "پاداش‌های کرونا" است که همانطور که مشخص شده، در سال ۲۰۲۰ به همه کارمندان دفتر فدرال حزب سبز و همزمان به هیئت اجرایی فدرال پرداخت شده بود. اعضای هیئت مدیره قبلاً پاداش‌ها را پس داده بودند. مابقی اعضا برای روشن شدن کامل حقیقت همکاری می‌کنند.

این پاداش ۱۵۰۰ یورویی عمدتاً به منظور جبران بارهای افزایش‌یافته ناشی از پاندمی کرونا در نظر گرفته شد. با این حال، حسابرسان خود این حزب سال گذشته در یک گزارش داخلی که به رسانه‌های آلمانی درز پیدا کرد، شکایت کردند که این مبلغ تحت پوشش مقررات داخلی حزب قرار نمی‌گیرد. طبق قوانین فقط پرداخت‌های ویژه تا سقف ۳۰۰ یورو مجاز است. براساس گزارش اشپیگل، این امر منجر به تنظیم چندین اتهام کیفری در دفتر دادستانی عمومی برلین شد.

تمام اعضای متهم هیئت مدیر به جز یک فرد که خزانه‌دار حزب است، عضو پارلمان آلمان هستند و مصونیت سیاسی دارند و طبق قوانین، رئیس پارلمان باید پیش از آغاز تحقیقات علیه قانونگذاران از این فرایند مطلع شود. طبق قوانین آلمان، اختلاس ممکن است با مجازات مالی یا تا پنج سال زندان در پی داشته باشد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار