گوناگون

پارلمان اروپا خواستار تحریم مقام‌های ایران شد

پارلمان اروپا خواستار تحریم مقام‌های ایران شد

پارسینه: نمایندگان پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای خواستار تحریم مقام‌های ایران به بهانه‌های «حقوق بشری» شد.

به گزارش پارسینه ؛ پارلمان اروپا با تصویب یک قطعنامه از شورای اروپا خواست برخی مقامات ایرانی را به بهانه‌های حقوق بشری هدف تحریم‌های هدفمند قرار دهند.

در این قطعنامه پارلمان اتحادیه اروپا از شورای اورپا خواست تا « تحریم‌هایی هدفمند علیه برخی مقامات ایران، به شکل مسدود کردن دارایی‌های آنها، و همچنین تحریم‌هایی علیه برخی نهادهای ایران، اعمال کند.»

این قطعنامه مدعیست این مقامات ایرانی در «بازداشت خودسرانه و صدور حکم اعدام برای اتباع اتحادیه اروپا نقش داشته‌اند.»

«چارلی ویمرز» نماینده سوئدی پارلمان اروپا، نیز در پیامی توییتری در این باره نوشت: «خوشحالم که پارلمان اروپا از درخواست تحریم علیه مقامات ایرانی حمایت کرد.»

همچنین نمایندگان پارلمان اروپا از رئیس جمهور ایران خواستند حکم اعدام «احمد رضا جلیلی» استاد ایرانی مقیم سوئد، را متوقف کند. جلیلی سال ۱۳۹۵ به دلیل ارتباط با سازمان جاسوسی صهیونیست‌های (موساد) بازداشت و به اعدام محکوم شده است.

در بخشی از این قطعنامه در این باره آمده است: «پارلمان اروپا از ایران می‌خواهد که در دوران ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی حکم اعدام احمدرضا جلیلی متوقف شود.»

این قطعنامه در بخشی دیگر مدعی شده است: « ایران برای باج گرفتن از دولت‌های خارجی اتباع خارجی را زندانی می‌کند؛ تاکنون حداقل ۱۲ تبعه از اروپا در زندان‌های ایران بازداشت شده‌اند.»

در ادامه نیز ادعا شده است: «ایران به طور خودسرانه شهروندان خود را نیز بازداشت می‌کند. همچنین غالبان حق محاکمه عادلانه، مشاوره حقوق، دیدار سازمان‌های بشردوستانه و مقامات کنسولی از آن‌ها سلب می‌شود.»

این قطعنامه در حالیکه این ادعاها را مطرح می‌کرد و خواستار آزادی زندانیان سیاسی و مدافعان حقوق بشر می‌شد، از مسئولان ایران خواست تا «با هر شخصی که مسئول چنین خشونت‌ها و قض حقوق بشر است مقابله شود.»

ارسال نظر

 • ناشناس

  منتظر یک جو غیرت و انسان دوستی از پارلمان اروپا هستیم اما کو عمل و قاطعیت ؟؟ بمحض آنکه بوی معامله به مشامشان می رسد مثل سگ های دله ، دنبال هر آدمکشی موس موس میکنند ..

 • محمد مهدی اسلامی

  با سلام و احترام بر جنابعالی نا شناس جان (21:17) ، قطعاََ نه اروپائی و نه کسانی از جاهای دیگر تا زمانی که بدنبال دنیا طلبی هستند ، چون فقط بفمر شکم و پائین تنه هستند و از حیات همان را می خواهند و دیگر هیچ ، پس هر گز چشم طمع و امید به دنیا طلبان نباید دوخت . تنها مردمان ، الهی و باور دارندگان به عالم آخرت و حساب و کتاب هستند که در راه بدست آوردن خواسته های انسانی تا پای جان با عشق به شهادت می ایستند . پس بر ما است که اوّلاََ الهی بیندیشیم و ایمان همراه با معرفت داشته باشیم وجز به خدای تعالی رامورد اتّکاء خود قرار نداده و به خیالات و آرزوهای عمر ضایع کند نیندیشیم . باور کنیم که همه چیز و همه کس از آن خدا و در ید قدرت او تعالی هستند . لذا دست در دست یکدیگر دهیم بمهر و صفا و در راه او بکوشیم تا سعادت دنیا و آخرت را از آن خود کنیم . ان شاءالله موفق و سر بلند باشبد . با عرض ادب ، محمد مهدی اسلامی

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار