گوناگون

خشونت پلیس لندن در تجمع یادبود قتل زن جوان

خشونت پلیس لندن در تجمع یادبود قتل زن جوان

پارسینه: تجمع برای گرامیداشت زن جوانی که هفته گذشته توسط یک افسر پلیس لندن ربوده و سپس به قتل رسید با دخالت پلیس به خشونت کشیده و موجب افزایش فشارها برای استعفای رئیس پلیس لندن شده است.

تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها نشان می‌دهد که چطور ماموران پلیس با خشونت و توسل به زور زنانی را که دیشب (شنبه) در محل قتل سارا اورارد تجمع کرده بودند متفرق کرده است.

در برخی تصاویر دیده می‌شود که پلیس‌های مرد، زنان را به زمین کوبیده، دست بند زده و می‌کشند تا مراسم را متوقف کنند. انعکاس این تصاویر با محکومیت شدید افکار عمومی و احزاب سیاسی مواجه شده است.

«اد دیوی» رهبر حزب لیبرال دمکرات تصاویر منتشر شده را شرم آور خوانده و خواستار استعفای «کرسیدا دیک» رئیس پلیس لندن شده است. او در نامه‌ای به خانم «دیک» یادآور شد که رفتار پلیس مراسم مسالمت آمیز یادبود را به صحنه‌های وحشتناکی تبدیل کرد. این در حالیست که ماموران پلیس باید در کنار عزاداران ایستاده و به آن‌ها دستور داده می‌شد که مخل برگزاری این مراسم نشوند.

«پریتی پتل» وزیر کشور انگلیس نیز در توئیتی «تصاویر» منتشر شده از حادثه دیشب را ناراحت کننده توصیف کرده و خواستار گزارش کامل پلیس شده است.

همچنین شهردار لندن، رفتار ماموران را غیر قابل قبول خوانده و از پلیس توضیح خواسته است. او در توئیتی نوشت: پلیس وظیفه دارد تا مقررات کووید را اعمال کند. اما از تصاویری که دیدم روشن است که پاسخ پلیس نه مناسب و نه در زمان مناسبی ارائه شد.

خشونت پلیس لندن در تجمع یادبود قتل زن جوان

«کی‌یر استارمر» رهبر حزب اصلی مخالف دولت (کارگر) نیز نسبت به رفتار ماموران پلیس به شدت اعتراض کرده و گفته است که این روش نظارت بر اجرای قانون نیست. «تصاویر منتشر شده از کلپهام عمیقا ناراحت کننده است. زنان برای عزاداری قتل سارا اورارد تجمع کرده بودند و باید به آن‌ها اجازه برگزاری مراسم داده می‌شد.»

پلیس پیشتر با برگزاری این مراسم به بهانه نقض محدودیت‌های کرونایی مخالفت کرده بود. با این حال برگزار کنندگان مراسم دیشب اعلام کردند که از هر ادبیاتی جلب رضایت پلیس در برگزاری این مراسم استقاده کرده و با در بسته روبه‌رو شدند.

چارلوت نیکلاس معاون وزیر کشور کابینه در سایه می‌گوید که اگر پلیس لندن به برگزاری این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک کرده بود، اکنون در وضعیت بهتری قرار داشتیم.

قتل «سارا اورارد» زن ۳۳ ساله‌ای که هفته گذشته در راه خانه‌اش در خیابان‌های جنوب لندن ربوده و به قتل رسید، جامعه انگلیس را شوکه و بهت‌زده کرده است. جسد او چند روز پیش در جنگلی در نزدیکی شهر آشفورد، در داخل یک پاکت ساختمانی پیدا شد.

« وین کوزنز » افسر پلیس انگلیس به جرم دست داشتن در این حادثه جنایی متهم شده است. او که مسئول محافظت از پارلمان و مراکز دیپلماتیک بوده اکنون در بازداشتگاه به سر می‌برد تا مراحل دادرسی و محاکمه‌اش انجام شود.

اولین جلسه دادگاه وی امروز (یکشنبه) برگزار و جلسه بعدی دو روز دیگر برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار