گوناگون

نتانیاهو: متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران اولویت ماست

نتانیاهو: متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران اولویت ماست

پارسینه: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه مواضع ضد ایرانی چند کشور عربی باعث حصول توافق‌های سازش شد، گفت متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران اولویت کابینه آینده او خواهد بود.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر ادعا‌های بی‌اساس درباره دلایل ضد ایرانی امضای توافق‌های سازش با کشور‌های عربی را تکرار کرد. نتانیاهو بامداد امروز (چهارشنبه به وقت ایران) در مصاحبه با روزنامه «جروزالم‌پست»، مدعی شد مواضع ضد ایرانی کشور‌های امارات عربی متحده، بحرین، سودان و مغرب باعث حرکت آن‌ها به سمت سازش و عادی‌سازی روابط با اسرائیل شد.

وی در این باره گفت: «این (تقابل با ایران) چیزی است که محوریت داشت. همان بود که آن‌ها را به سمت اسرائیل آورد. آن‌ها اسرائیل را نه فقط به‌عنوان منبع فناوری برای همه‌چیزمی‌دیدند بلکه شاهد تقابل اسرائیل با ایران نیز بودند، [کشوری]که آن‌ها را تهدید می‌کرد. [ایران]ما را بیشتر تهدید می‌کند، با نابودی، ولی آن‌ها (کشور‌های عربی) درک کردند که اسرائیل یک متحد ضروری برای آنهاست».

به نوشته جروزالم‌پست، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه به برنامه‌های خود برای دوره بعد نخست‌وزیری در صورت پیروز شدن در انتخابات پیش رو پرداخته و ادعا کرد متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران یکی از اولویت‌های وی است.

نتانیاهو ضمن تکرار مخالفت با توافق هسته‌ای ایران، مدعی شد: «زیرا به دلیل کاری که من انجام دادم، ایران سال‌ها به عقب رانده شد و باز هم به دلیل کاری که خواهم کرد آن‌ها هرگز به تسلیحات اتمی نخواهند رسید. تا زمانی که نخست‌وزیر هستم، ایران بمب اتمی نخواهد داشت».

وی پیشتر نیز با بیان اینکه ایران بزرگترین دشمن اسرائیل است، ادعا کرده بود: «من مصمم به متوقف کردن ایران هستم، ما در حال ضربه زدن به آن‌ها در تمام منطقه (خاورمیانه) هستیم».

رژیم صهیونیستی در حالی ایران را به تلاش برای ساخت سلاح اتمی متهم می‌کند که به اذعان کارشناسان منطقه‌ای و بین‌المللی، اسرائیل خود دارای حدود ۴۰۰ کلاهک اتمی است؛ از سوی دیگر نیز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری با صدور فتوایی هرگونه ساخت، نگهداری و استفاده از تسلیحات اتمی را حرام اعلام کردند.

روز گذشته نیز «اِلی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم، مدعی شد رفع احتمالی تحریم‌های آمریکا علیه این کشور موجب افزایش چنین حمایت‌هایی می‌شود.
منبع: پارسینه

ارسال نظر

 • سبحان شاهمرادی اصولگرا

  اصلاحطلبان و اسرائيلی ها
  هر دو هدفشان توقف برنامه هسته ای ایران است!
  یکی به اسم رفع تحریم و دیگری به اسم امنیت اسرائیل!!

  بعد دیگر گله نکنید چرا میگوییم اصلاحطلبان امیدهای اسرائيل در ایران اند!

 • عماد

  رژیم صهونیستی و سایر دشمنان مشکلات زیادی برای زمین زدن پرچم اسلام ناب محمدی (ص) در ایران بوجود آورده اند ولیکن جمهوری اسلامی مانند نهضت پیامبر گرامی اسلام (ص) به پشتوانه حقانیت و توکل و حمایت خداوند متعال پیروز خواهد شد .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار