گوناگون

واکنش سازمان بهداشت جهانی به انتقال کرونا از طریق ذرات معلق در هوا

واکنش سازمان بهداشت جهانی به انتقال کرونا از طریق ذرات معلق در هوا

پارسینه: مدیر برنامه‌های اضطراری در سازمان بهداشت جهانی گفت: سیاست‌های این سازمان درباره انتقال ویروس کرونا از طریق هوا مانند گذشته است.

مایک رایان مدیر برنامه‌های اضطراری در سازمان بهداشت جهانی گفت که این سازمان سیاست هایش درباره انتقال ویروس کرونا از طریق هوا را علی رغم به روز رسانی‌های اخیر مراکز مبارزه با بیماری‌ها در آمریکا، تغییر نداده است.

رایان گفت: مطمئنا علت تازه‌ای ندیده ایم و موضع ما در این خصوص بدون تغییر باقی می‌ماند. او یادآور شد که به تماس‌ها با مراکز آمریکایی برای دستیابی به توضیحات بیشتر ظرف ۲۴ ساعت آینده ادامه خواهد داد.

مراکز پیشگیری از بیماری‌های آمریکا با وجود به روز رسانی دستورالعمل‌های خود در جمعه گذشته، همچنان معتقد است که انتشار کرونا بین افرادی که با یکدیگر در تماس نزدیک هستند، بسیار رایج است، اما با این حال این ویروس از طریق ترشحات تنفسی یا ذرات ریز موجود در هوا که با سرفه، عطسه، آواز خواندن، سخن گفتن یا نفس کشیدن شخص آلوده خارج می‌شود، منتشر می‌شود.

براساس اعلام این مراکز، این ذرات می‌توانند هنگام استنشاق آن‌ها در بینی، دهان و مجاری هوایی و ریه‌ها باعث بروز عفونت شوند. مراکز آمریکایی در به روزرسانی‌های خود تاکید کردند که شواهد فزاینده‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه این قطرات و ذرات معلق در هوا می‌تواند در هوا معلق بماند و توسط دیگران استنشاق شود و مسافتی بیش از ۶ فوت را در مثلا رستوران‌ها یا کلاس‌های تناسب اندام طی می‌کنند ضمن آنکه به طور کلی در فضا‌های داخلی که فاقد تهویه مناسب است، خطر انتقال ویروس بیشتر می‌شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار