گوناگون

تدارک ترامپ برای مجازات ناقضان تحریم تسلیحاتی ایران

تدارک ترامپ برای مجازات ناقضان تحریم تسلیحاتی ایران

پارسینه: خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی می‌گوید دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا قصد دارد با صدور فرمان اجرایی تمهیداتی را برای مجازات ناقضان تحریم تسلیحاتی ایران اعلام کند.

به گزارش پارسینه سه منبع مطلع پنجشنبه ۲۷ شهریور به خبرگزاری رویترز گفته‌اند، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد با صدور فرمان اجرایی جدیدی هر کسی که تحریم تسلیحاتی علیه ایران را نقض کند، مورد تحریم قرار دهد.

این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، گفته‌اند، انتظار می‌رود که این فرمان اجرایی در روز‌های آینده صادر شود و براساس آن رئیس جمهوری آمریکا ناقضان تحریم تسلیحاتی ایران را با تحریم‌های ثانویه مجازات کرده و مانع دسترسی آن‌ها به بازار ایالات متحده خواهد شد.

در این گزارش اختصاصی رویترز به نقل از سه منبع بدون ذکر نام آمده این فرمان اجرایی به رییس جمهوری آمریکا اجازه می‌دهد هر فرد حقیقی یا حقوقی ناقض تحریم تسلیحاتی ایران را با تحریم‌های ثانویه مجازات کند و جلوی دسترسی آن‌ها به بازار آمریکا را بگیرد.

این منابع گفته‌اند انتظار می‌رود فرمان اجرایی رییس جمهوری آمریکا تا چند روز دیگر صادر شود.

رویترز می‌گوید هیات ایران در سازمان ملل متحد و کاخ‌سفید هنوز در این زمینه اظهارنظری نکرده‌اند.

الیوت آبرامز، نماینده آمریکا در امور ایران، هم روز گذشته گفت، ایالات متحده علیه هر تولیدکننده تسلیحات در جهان که سلاح به ایران بفروشد، تحریم «کامل» اعمال خواهد کرد.‎

این مقام وزارت امور خارجه آمریکا اضافه کرد: «تحریم تسلیحاتی اکنون به صورت نامحدود اجرا خواهد شد و محدودیت های دیگر مانند ممنوعیت ایران در غنی سازی و فعالیت های مربوط به بازفرآوری، ممنوعیت آزمایش و توسعه موشک‌های بالستیک و تحریم انتقال فناوری‌های هسته‌ای و موشکی، باز خواهند گشت.»

ارسال نظر

 • یکی از هشتاد میلیون

  تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت نهایتاً تصویب نشد و ایران نیز تسلیحات نظامی مورد نیازش را به روسیه و چین شفارش میدهد و نه کشورهای غربی. حال باید دید که آیا روسیه و چین هم از این فرمان جدید مردک ملعون (ترومپتْ تحریم السلطنه) حساب خواهند برد یا خیر؟! کشورهای دیگر که قبلاً نشان داده اند ترس از تحریمات آمریکا بر استقلال سیاسیشان غالب است.

 • یکی از هشتاد میلیون

  اصلاح اشتباه تایپی:
  سفارش جایگزین شفارش در نظر گرفته شود.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار