گوناگون

عمران خان: از لیست خاکستری FATF خارج خواهیم شد

عمران خان: از لیست خاکستری FATF خارج خواهیم شد

پارسینه: نخست وزیر پاکستان با اشاره به تصویب خواسته‌های گروه ویژه اقدام مالی در جلسه مشترک سنا و پارلمان پاکستان اعلام کرد: از لیست نظارت ویژه خارج خواهیم شد.

ای. آر. وای نیوز؛ «عمران خان» نخست وزیر پاکستان تصویب ۳ خواسته FATF در اجلاس مشترک پارلمان و سنای پاکستان را گامی مهم برای خروج از لیست خاکستری و نظارت ویژه گروه ویژه اقدام مالی دانست.

وی تصریح کرد: همانطور که توانستیم کشور را از بحران کرونا خارج کنیم از بحران FATF نیز خارج خواهیم ساخت.

عمران خان گفت: ما تلاش داشتیم با همراهی سران اپوزیسیون پیشرفت کشور را رقم بزنیم، ولی امروز مشخص شد که توافق با آن‌ها برای پیشبرد اهداف عالی امکان پذیر نیست.

نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: سازمان بازرسی پاکستان تبدیل به خط قرمز اپوزیسیون شده و دائم با تهدید قصد دارند قدرت این سازمان را کم کنند.

رهبر حزب تحریک انصاف اضافه کرد: فکر می‌کردم سران اپوزیسیون به جای حفاظت از منافع خود به فکر دفاع از منافع تمام کشور پاکستان هستند، ولی امروز مشخص شد که آن‌ها فقط به فکر نجات خود و اموالشان هستند.

وی گفت: حتی پس از مهار بحران کرونا در پاکستان که مورد توجه سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت و مسئولین این سازمان مدل مبارزه پاکستان با کرونا را نمونه دانستند بازهم احزاب اپوزیسیون دست از انتقادات خود برنداشتند.

گفتنی است نام پاکستان در لیست خاکستری و نظارت ویژه FATF قرار دارد و دولت در تلاش است با تصویب خواسته‌های این گروه و تبدیل آن‌ها به قانون از این لیست خارج شود.
منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار