گوناگون

توافقنامه "صلح" امارات و اسرائیل امضا شد/ اعلام حمایت از صلح منامه و تل‌آویو

توافقنامه "صلح" امارات و اسرائیل امضا شد/ اعلام حمایت از صلح منامه و تل‌آویو

پارسینه: در باغ جنوبی کاخ سفید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نخست وزیر اسرائیل، وزیر خارجه امارات و ترامپ آنچه معاهده "صلح" می‌خوانند را در سه نسخه امضا کردند. همچنین در این مراسم وزیر خارجه بحرین، نخست وزیر اسرائیل و رئیس‌جمهوری آمریکا سند اعلام حمایت از توافق منامه و تل‌آویو را در سه نسخه انگلیسی، عربی و عبری امضا کردند.

به گزارش پارسینه به نقل از اسکای نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا قبل از امضای توافقنامه‌های ننگین ضمن خوش‌آمدگویی به وزیران خارجه امارات و بحرین و نیز نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی میان حاضران در باغ جنوبی کاخ سفید بدون اشاره به مخالفت‌های فلسطینی‌ها با هرگونه عادی سازی با اسرائیل قبل از تشکیل کشور مستقل‌شان ادعا کرد: خاورمیانه از بحران‌ها و تنش‌های بسیاری رنج می‌برد. ما گام‌های بزرگی به سوی تحقق صلح در منطقه برداشتیم.

این در حالی است که آمریکا خودش عامل همه ناامنی‌ها در منطقه خاورمیانه است.

او افزود: اسرائیل، امارات و بحرین به تبادل سفیران خواهند پرداخت.

ترامپ ادامه داد: این توافق صلح به همه مسلمانان جهان اجازه خواهد داد مسجد الاقصی را زیارت کنند. نزدیک شدن‌های متفاوت و جدیدی در منطقه رخ خواهند داد و کشور‌های دیگری جا پای امارات و بحرین خواهند گذاشت.

او اظهار کرد: اینجا جمع شده‌ایم تا روند تاریخ را تغییر دهیم ما شاهد صبحی جدید برای خاورمیانه با شجاعت این کشور‌ها هستیم.

ترامپ اشاره کرد: توافقات ثابت کرد منطقه از نزدیک شدن‌های شکست خورده رها شده است. مردم خاورمیانه اجازه انزجار از اسرائیل را نخواهند داد که بهانه‌ای برای افراط‌گرایی باشد.

بعد از ترامپ، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل پشت تریبون رفت و قبل از شروع سخنرانی‌اش برای ادعا‌های ترامپ کف زد.

او با تقدیر از میزبانی واشنگتن از او و همسرش از درایت مقامات اماراتی، بحرینی و نیز تلاش‌های مسؤولان اسرائیلی برای به ثمر نشستن چنین توافقنامه‌های شومی تشکر کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد: ما در لحظه‌ای تاریخی و صبح جدید صلح هستیم. این توافقنامه همه خاورمیانه را دور هم جمع می‌کند.

بعد از او عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات خطاب به ترامپ گفت: سلام گرم مردم امارات و محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی را به خدمت شما ابراز می‌دارم.

او افزود: اگر تلاش‌های ترامپ، جارد کوشنر، مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا و مایک پامپئو و تیمش نبود چنین صلحی محقق نمی‌شد. این صلح چهره منطقه را تغییر می‌دهد.

عبداللطیف الزیانی، وزیر خارجه بحرین نیز اظهار کرد: ما فرصتی برای تغییر واقعیت خاورمیانه داریم.

در این مراسم هر چهار نفر سه سند به زبان‌های انگلیسی، عربی و عبری را امضا کردند.

به گفته یک مقام آمریکایی، سند توافقنامه اسرائیل و امارات بسیار طولانی‌تر از توافقنامه بحرین و اسرائیل است، زیرا توافق تل‌آویو و منامه روز جمعه اعلام شد، اما توافق صلح اسرائیل با امارات مربوط به ۱۳ اوت است.

دونالد ترامپ پیش از امضای توافقنامه به اصطلاح صلح دو دیدار جداگانه با عبدالله بن زاید و عبداللطیف الزیانی داشت.

توافقنامه به اصطلاح
عبدالله بن زاید گفت: امضای توافقنامه صلح پیامی صریحی برای توسعه همکاری آمریکا و امارات است، ما برای ایفای نقش در این خصوص خوشحالیم.
توافقنامه به اصطلاح
در مذاکرات دوجانبه قبل از امضای معاهده صلح عبدالله بن زاید افزود: این توافق پیامی برای تلاش و همکاری بیشتر بین آمریکا و امارات است.

ترامپ نیز امارات را "کشوری بزرگ" خواند.

او مدعی شد، پنج کشور دیگر به جز امارات و بحرین در حال بررسی امکان عادی سازی روابط با اسرائیل هستند.

رئیس‌جمهوری آمریکا از افشای نام این کشور‌ها امتناع کرد.

بعد از آن بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به همراه ساره نتانیاهو، همسرش وارد کاخ سفید شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار با نتانیاهو امروز را روز "تاریخی" خواند و باز هم مدعی شد، به زودی کشور‌های دیگری به این روند می‌پیوندند.

رئیس‌جمهوری آمریکا در این دیدار گفت: با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی صحبت کردم و تصور می‌کنم اتفاقات مثبت بسیاری رخ خواهند داد.

ارسال نظر

 • ناشناس

  ترامپ مرد بزرگی است که در دام جنگ طلبی شما نیفتاد و حسرت یک جنگ برای ادامه بقا را به دل شما گذاشت

 • ناشناس

  افراطیون متوهم داخلی با ساختن لولو از ایران بزرگترین خدمت را به اسرائیل کردند. سیاست دوستی خاله خرسه آقایان همیشه پیروز. حالا بروید بیانیه مکش مرگ ما بدهید و به دوستانتان بگوئید چند موشک به اطراف سفارت امریکا بیندازند.

 • سبحان شاهمرادی اصولگرا

  رژیم امارات و رژیم جزیره بحرین!
  در جنگ با رژیم جانی اسرائيل نبودند که حالا بخواهند صلح کنند!
  بلکه الآن دارند مراوات پنهانی شان را به خواست ترامپ علنی میکنند

  علی ای حال
  این توافقنامه های پوک نمیتواند مشکلات امنیتی اسرائیل را حل یا حتی
  کم کند و سبب جوشش و اتحاد بیشتر فلسطینی ها
  و محبوبیت و نفوذ حکومت اسلامی ایران در شامات و فلسطین میگردد !

 • عماد

  فرمایش حضرت امام خمینی (ره) :
  مسلمانان نمی دانند این درد را به كجا ببرند كه آل سعود و "خادم الحرمین " به اسرائیل اطمینان می‌دهد كه ما اسلحه خودمان را علیه شما به كار نمی بریم ! و برای اثبات حرف خود با ایران قطع رابطه می‌كنند. واقعا چقدر باید رابطه سران كشور‌های اسلامی با صهیونیست‌ها گرم و صمیمی شود تا در كنفرانس سران كشور‌های اسلامی مبارزه صوری و ظاهری هم با اسرائیل از دستور كار آنان و جلسات آنان خارج شود. اگر این‌ها یك جو غیرت و حمیت اسلامی و عربی داشتند، حاضر به یك چنین معامله كثیف سیاسی وخودفروشی و وطن فروشی نمی شدند. ......
  آیا این حركات برای جهان اسلام شرم آور نیست ؟ و تماشاچی شدن گناه و جرم نمی باشد؟ آیا از مسلمانان كسی نیست تا بپاخیزد و اینهمه ننگ و عار را تحمل نكند؟راستی ما باید بنشینیم تا سران كشور‌های اسلامی احساسات یك میلیارد مسلمان رانادیده بگیرند ........
  ما اعلام می‌كنیم كه جمهوری اسلامی ایران برای همیشه حامی و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است. و كشور ایران به عنوان یك دژ نظامی و آسیب ناپذیر نیاز سربازان اسلام را تامین و آنان را به مبانی عقیدتی و تربیتی اسلام و همچنین به اصول و روش‌های مبارزه علیه نظام‌های كفر و شرك آشنا می‌سازد.

 • عماد

  اعتقاد و استراتژی جمهوری اسلامی مبارزه بی امان با دشمنان اسلام و مسلمانان هست . سازش حکام خودفروخته عربی با رژیم جعلی صهونیستی موضوع تازه ای نیست آنها از سالهای دور نیز اعتقادی به مبارزه نداشتند . بگذار گاوهای شیرده به آرمان فلسطین خیانت کنند . آوارگان فلسطین و مردم غزه نیز خدایی دارند . گاوهای شیرده نشان دادند که پیروان ابوسفیان و معاویه هستند و ما متعلق به فرهنگ عاشورا .

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار