گوناگون

ورود زنان داعشی از سوریه به عراق ناکام ماند

ورود زنان داعشی از سوریه به عراق ناکام ماند

پارسینه: مرکز اطلاعرسانی امنیتی عراق اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور تلاش تروریستهای «داعش» برای ورود زنان عضو این گروه به همراه سلاح از سوریه به عراق را ناکام گذاشتند.

در بیانیه این مرکز که امروز (شنبه) منتشر شد، آمده است که تیپ نیروی زمینی لشگر ۷۱ عراق و نیرو‌های امنیت ملی در فرماندهی غرب «نینوا» پس از دریافت اطلاعات از تلاش تروریست‌ها برای ورود زنان به همراه سلاح و دارو از سوریه به عراق وارد عمل شدند و این اقدا را خنثی کردند.

بیانیه افزود که این نیرو‌ها با ایجاد کمین‌های متعدد و دوربین‌های حرارتی در مرز‌های عراق و سوریه، تحرک تروریست‌ها را رصد کرده و متوجه اقدام داعش برای انتقال این نیرو‌ها به همراه سلاح و دارو به عراق شدند.

بیانیه ادامه داد که فرد متهمی که مأمور تحویل گرفتن سلاح در عراق بود در منطقه «ابونی» نزدیک روستای نزدیک روستای «عوینات» استان نینوا دستگیر شد.
همچنین متهم دیگری به همراه شش قبضه تیربار و سلاح مدل «ای کی» (AK) و همچنین چهار زن به همراه پنج کودک که از مرز سوریه عبور کرده بودند و وارد خاک عراق شده‌اند، دستگیر شدند.

نیرو‌های عراقی اواخر مرداد گذشته نیز اعضای یک گروه ۳۱ نفره نفوذی گروه تروریستی داعش در مرز سوریه را دستگیر کردند.
در این عملیات همچنین چندین تروریست داعشی به هلاکت رسیدند.

مرز عراق و سوریه در شمال و غرب عراق در استان‌های نینوا و الانبار از کانون‌های اصلی ورود عناصر تروریستی داعش به داخل خاک عراق است.
عراق به تازگی برای رصد تحرکات تروریست‌ها در مرز‌های خود با سوریه، دوربین‌های حرارتی نصب کرده است.
سرلشکر «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق پیش‌تر فاش کرد که بیش از ۷۰ هزار تروریست داعشی در مناطق مرزی سوریه با این کشور حضور دارند.

وی گفت که داعش پراکنده، ناتوان و در محاصره است، اما برخی اقدام‌ها را برای اعلام موجودیت خود انجام می‌دهد.
سخنگوی نیرو‌های مسلح عراق با بیان اینکه داعش دیگر نمی‌تواند زمین تصرف یا دوباره برخی مناطق را اشغال کند، افزود که با وجود این، هنوز هسته‌های این گروه در استان‌های مختلف عراق عملیات تروریستی انجام می‌دهند.
منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار