گوناگون

شهادت یکی از فرماندهان الحشد الشعبی در مقابله با داعش

شهادت یکی از فرماندهان الحشد الشعبی در مقابله با داعش

پارسینه: پارسینه: الحشد الشعبی روز دوشنبه از شهادت «حسین رزاق المیاجی»، یکی از فرماندهان خود در مقابله با حمله داعش به منطقه ای در شمال «خانقین» واقع در استان دیاله عراق خبر داد.

سازمان الحشد الشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیرو‌های تیپ ۲۸ بسیج مردمی (الحشد الشعبی) توانستند بقایای گروه تروریستی داعش را که به واحد‌های این تیپ در منطقه «قولای» در شمال خانقین حمله کرده بودند، از منطقه دور کنند.

بیانیه افزود که عناصر داعش با پاسخ متقابل نیرو‌های الحشد الشعبی پا به فرار گذاشتند و در پی عملیات تعقیب و گریز آن‌ها حسین رزاق المیاجی، از فرماندهان تیپ ۲۸ الحشد الشعبی با شلیک تک تیرانداز تروریست‌ها به شهادت رسید.

الحشد الشعبی تاکید کرده که عملیات تعقیب و گریز عناصر فراری داعش همچنان ادامه دارد.

دیاله در شرق عراق به ویژه مناطق خانقین و «جلولا» در این استان از کانون‌های مهم تحرک گروه تروریستی داعش به شمار می‌رود.

عراق در پی سه سال جنگ خونین، در پایان سال ۲۰۱۷ پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

با این حال بقایای داعش همچنان قادر به حمله به نیرو‌های امنیتی و شهروندان غیرنظامی در مناطق دور افتاده شمال، شرق و غرب این کشور هستند.

استان‌های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار از کانون‌های فعالیت و تحرک گروه تروریستی داعش در عراق به شمار می‌رود.

بر اساس گزارش نهاد تحقیق و تحلیل تروریسم (TRAC) که جمعه گذشته منتشر شد، بازماندگان گروه تروریستی داعش تنها در ماه آگوست (مرداد) ۱۰۰ حمله در عراق انجام دادند.

به گفته این نهاد، شمار عملیات منتسب به سازمان تروریستی داعش در مقایسه با ژوئیه (تیر) ۲۵ درصد افزایش یافته است.
نیرو‌های «الحشد الشعبی» و ارتش عراق در چهار ماه گذشته که بی‌سابقه‌ترین حملات داعش پس از سال ۲۰۱۷ توصیف شده ده‌ها عملیات نظامی علیه تروریست‌ها انجام داده‌اند.
منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار