گوناگون

هنیه: مقاومت دنبال ایجاد ائتلاف منطقه‌ای در برابر تهدیدها علیه فلسطین است

هنیه: مقاومت دنبال ایجاد ائتلاف منطقه‌ای در برابر تهدیدها علیه فلسطین است

پارسینه: پارسینه: رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که راهبرد کنونی مقاومت ایجاد ائتلافی منطقه‌ای در برابر تهدیدهای استراتژیکی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مسئله فلسطین ایجاد کردند.

به گزارش المیادین، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی در لبنان که از طریق ویدیو کنفرانس در حال برگزاری است در گفت: «ما امروز گرد هم آمدیم تا بگوییم مردم فلسطین در داخل و خارج متحد خواهند ماند».

او افزود: «ما در حال گذر از یک مرحله بی سابقه خطرناک هستیم که دارای ماهیت تهدید استراتژیک برای آرمان‌های فلسطینی و همچنین برای منطقه است».

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که معامله قرن و برنامه‌های حاصل از آن دستیابی به اهداف خطرناکی را دنبال می‌کند که هدف نخست آن ضربه زدن به ارکان مسئله فلسطین است.

هنیه گفت: «طرح‌های آمریکا از معامله قرن تا اشغال کرانه باختری و سازش با رژیم صهیونیستی همگی به فراموشی سپردن تاریخ و جغرافیاست».

او افزود: «ما وارد مرحله گفت‌وگوی جدی شدیم به گونه‌ای که مسئله فلسطین را از رکود و بن بست قبلی به بررسی پیش بینی یک تهدید استراتژیک برای آن منتقل کردیم».

هنیه گفت: «هیچ کسی، هر کسی می‌خواهد باشد، نمی‌تواند حقوق ثابت ما را زیر پا گذارد و معادلاتی را بسازد، بلکه این ما هستیم که معادله را می‌سازیم».

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: «گزینه ما مقاومت فراگیر است و غزه توانست در اوج محاصره نظریه بازدارندگی در برابر دشمن را اتخاذ کند».

او نخستین قدم را ساماندهی وحدت ملی فلسطین خواند و گفت: «موضع یکپارچه فلسطینی‌ها راه حل اساسی در برابر نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی است».

هنیه افزود: «گام دوم مقاومت با همه اشکال مردمی، سیاسی، قانونی و ... و در راس آن مقاومت نظامی است».

رئیس دفتر سیاسی حماس گام سوم را ایجاد ائتلافی قوی در منطقه مبتنی بر راهبرد مقاومت و حمایت از مسئله فلسطین دانست.

رئیس دفتر سیاسی حماس خطاب به اسرای فلسطینی هم گفت: «مقاومت ما که توانسته است پیش از این با همه راه‌ها، اسرای فلسطینی را آزاد کند، امروز هم قول می‌دهد که شما را از بند رژیم صهیونیستی آزاد کند».

او اردوگاه‌های آوارگان فلسطین در لبنان را هم دژ مقاومت و کلید بازگشت توصیف کرد و گفت: «آن‌ها همچنان عامل ثبات و وحدت هستند».
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار