گوناگون

لیبرمن بار دیگر بر طبل جنگ کوبید

لیبرمن بار دیگر بر طبل جنگ کوبید

پارسینه: آویگدور لیبرمن وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی بار دیگر بر طبل جنگ افروزی و تجاوز نظامی به نوار غزه کوبید.

آویگدور لیبرمن وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی که ریاست حزب موسوم به اسرائیل خانه ما را برعهده دارد، گفته است جنگ آینده، اجتناب ناپذیر است و البته آخرین جنگ خواهد بود.

بر اساس پایگاه عبری زبان 0404، لیبرمن اظهار داشت تنها سئوال مربوط به رویارویی با حماس این است که زمان آن کی خواهد بود؟

وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی افزود چند هفته‌ای است که من از رویارویی با حماس حرف می‌زنم و آن را اجتناب ناپذیر می‌دانم، اما تنها سئوال این است که این جنگ کی رخ خواهد داد؟ موشک‌های دقیق و دوربردی در نوار غزه تحت اختیار حماس قرار دارد که اسرائیل را هدف قرار می‌دهد.

لیبرمن همچنین کابینه نتانیاهو را به تلاش برای تعویق رویارویی نظامی دلخواه از طریق پرداخت 15 میلیون دلار از عوارض مربوط به کمک‌های قطر به غزه در هر ماه متهم کرده است.

وی افزود از نظر عملی، انتقال اموال تنها منجر به نزدیک شدن رویارویی نظامی و حتی تشدید آن می‌شود، جنگ چهارم در نوار غزه باید آخرین جنگ باشد نه مرحله‌ای موقت برای افزایش رویارویی‌ها.

لیبرمن خواستار افزایش فشار بر جنبش حماس و درهم شکستن اراده آن در جنگ به زعم خود شد، وی البته اذعان کرد که اسرائیل باید ایمان بیاورد که حماس قادر است اسرائیلی‌ها(صهیونیست‌ها) را از سرزمین ما(مناطق اشغالی) بیرون براند.

رزمایش نظامی رژیم صهیونیستی میان اشدود و حیفا

یک رسانه رژیم صهیونیستی گزارش داد نیروی دریایی اسرائیل، رزمایشی را برگزار کرده است که در آن سناریویی را شبیه‌سازی کرده که از عملیات سری از دریا توسط ارتش رژیم آغاز می‌شود و این عملیات از سوی دشمن فرضی فاش می‌شود و در این هنگام نظامیان یگان شییطت 13 وارد عمل می‌شود و با مبادله آتش تا نابودی اهداف پایان می‌یابد.

روزنامه یدیعوت آحارانوت افزود رزمایش نیروی دریایی اسرائیل این هفته برگزار شد که این رزمایش در سطحی وسیع با هدف افزایش آمادگی ارتش برای وضعیتی برگزار شد تا عملیات سری در چارچوب نبرد یا پاسخ به ضد حمله‌ کشف شود.

به نوشته این رسانه رژیم صهیونیستی، این رزمایش در پی حملات سال گذشته ارتش رژیم صهیونیستی در جبهه شمالی برای مقابله با افزایش توانمندی حزب الله که از سلاح‌های پیشرفته بهره‌مند است یا علیه تمرکز ایران در سوریه برگزار شده است.

در رزمایش نیروی دریایی رژیم صهیونیستی که حدود دو روز طول کشیده و با عنوان نیکولاس برگزار شده است، تمام یگان‌های نیروی دریایی رژیم و کشتی‌های نظامی در منطقه وسیعی در دریای مدیترانه بین اشدود و حیفا مشارکت کردند.

به نوشته یدیعوت آحارانوت، این رزمایش با عملیات سری زیردریایی‌های رژیم صهیونیستی در مقابل سواحل دشمن فرضی آغاز شد.

تحرک جدید آمریکا برای مشروعیت بخشی به اشغالگری رژیم صهیونیستی در جولان سوریه

یک رسانه رژیم صهیونیستی از بررسی پیش نویس قانونی در مجلس سنای آمریکا خبر داده است که بر اساس آن، سیطره و اشغالگری این رژیم بر بلندی‌های جولان اشغالی سوریه را به رسمیت می‌شناسد.

روزنامه اسرائیل هیوم نوشت مجلس سنای آمریکا این هفته پیش نویس قانونی را بررسی می‌کند که حاکمیت و سیطره اسرائیل بر بلندی‌های جولان(اشغالی) را به رسمیت می‌شناسد.

این روزنامه افزود دو سناتور آمریکایی به نام‌های تد کروز و تام کوتین از حزب جمهوری‌خواه این طرح را ارائه کرد‌ه‌اند، طرحی که از حمایت اعضای دموکرات مجلس سنا و همچنین رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا برخوردار است.

به نوشته این رسانه رژیم صهیونیستی، فرمول پیشنهادی به پیش نویس قانون الزام آور اشاره و تاکید می‌کند که سیاست آمریکا، به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان یک دولت دارای حاکمیت بر بلندی‌های جولان(اشغالی) است و انتظار نمی‌رود که چنین طرح پیشنهادی با مخالفتی از سوی دولت آمریکا(با توجه به حمایت بی قید و شرط و همه جانبه از رژیم صهیونیستی) روبرو شود.

این قانون پیشنهادی در بندهایش به آنچه به زعم خود «تجاوزگری سوریه از زمان تشکیل اسرائیل و همچنین موضعگیری نظامی ایران در سوریه در سال‌های اخیر» خوانده است، اشاره می‌کند و یادآور می‌شود که روسای جمهور ایالات متحده آمریکا در گذشته تعهد داده بودند که موضع خود را در قبال بلندی‌های جولان(اشغالی) مشخص خواهند کرد و این موضع در چارچوب ملاحظات امنیتی اسرائیل مدنظر قرار خواهد گرفت، پیش نویس این قانون همچنین تصریح می‌کند که هرگونه همکاری میان آمریکا و اسرائیل، شامل بلندی‌های جولان هم خواهد شد.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، واکنش مثبتی به درخواست اسرائیل برای به رسمیت شناختن سیطره آن بر بلندی‌های جولان(مشروعیت دادن به اشغالگری صهیونیست‌ها در جولان سوریه) نشان داده است، با این حال ترامپ هنوز تصمیمی در این زمینه نگرفته است به دلیل اینکه، چنین تصمیمی با تحرکات بین المللی و منطقه‌ای دیگری مرتبط است که دولت وی رهبری می‌کند.

دولت ترامپ تا این لحظه به درخواست رژیم صهیونیستی پاسخ نداده است، در برهه اخیر، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل پس از تصمیم دولت ترامپ برای عقب نشینی نظامیان آمریکایی از سوریه خواستار آن شده بود تا آمریکا، با به رسمیت شناختن حاکمیت و سیطره اسرائیل بر بلندی‌های جولان، عقب‌نشینی از سوریه را جبران کند.

نتانیاهو این درخواست را یک ماه پیش به جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا داده و گفته بود بلندی‌های جولان، برای امنیت ما مهم است و هرگز از بلندی‌های جولان عقب نشینی نخواهیم کرد، با این حال بولتون از اظهارنظر درباره اظهارات نتانیاهو خودداری کرده بود.

ادعای یک رسانه صهیونیستی درباره قریب‌الوقوع بودن قرارداد مبادله اسیران

کانال هفتم تلویزیون رژیم صهیونیستی از قریب الوقوع بودن مبادله اسیران میان رژیم صهیونیستی و جنبش حماس خبر داد.

این رسانه صهیونیستی به نقل از منابع اسرائیلی و فلسطینی تاکید کرد که قرارداد جدید برای مبادله اسیران میان حماس و اسرائیل به زودی صورت خواهد گرفت. بر اساس گزارش این رسانه، یونی بن مناحیم خبرنگار صهیونیست، زمان قرارداد مبادله اسیران میان اسرائیل و حماس را قریب الوقوع خوانده است.

این خبرنگار صهیونیست گفته است اسرائیل برای دستیابی به قرارداد جدیدی در زمینه مبادله اسیران در آینده نزدیک تلاش می‌کند و نتانیاهو به دنبال بهره‌برداری از این قرارداد در تبلیغات انتخاباتی است.

بر اساس گزارش رسانه صهیونیستی، بن مناحیم گفته است که شاباک(سرویس امنیت کل رژیم صهیونیستی) اخیرا با 30 اسیر در داخل زندان‌های اسرائیل با هدف ترتیب دادن آزادی آنها دیدار کرده است.

خبرنگار صهیونیست اعلام کرده است که حماس خواستار آزادی ۱۵۰۰ اسیر از جمله ۵۰۰ اسیری که به حبس ابد محکوم شده در مقابل آزادی نظامیانی که در اسارت حماس هستند، شده است.

یک رسانه صهیونیستی: اوضاع در نوار غزه همچون یک بمب ساعتی است

خبر دیگر اینکه شبکه عبری «کان» رژیم صهیونیستی از هشدارهای این رژیم درباره تشدید تنش پیش از زمان انتخابات آتی اسرائیل خبر داده است.

این رسانه گزارش داد یک منبع در دستگاه‌های امنیتی اسرائیل درباره احتمال بروز تنش جدید در مناطق فلسطینی پیش از برگزاری انتخابات اسرائیل هشدار داده است. بر اساس گزارش این رسانه صهیونیستی، این منبع گفته است احتمال بروز دور جدید تنش در کرانه باختری و نوار غزه به سبب تهدید اسیران حماس به تشدید اقدامات خود در زندان‌های اسرائیل و افزایش تنش در مسجدالاقصی زیاد است.

رسانه رژیم صهیونیستی به نقل از این منبع صهیونیست آورده است اوضاع در نوار غزه همچون یک بمب ساعتی است که هر لحظه ممکن است صحنه انتخاباتی اسرائیل را به لرزه درآورد.

از سوی دیگر عاموس هرائیل تحلیلگر نظامی روزنامه عبری هاآرتص امروز دوشنبه هشدار داده است که اوضاع مناطق فلسطینی، تنش جدیدی را هشدار می‌دهد.

این تحلیلگر افزود احتمال دارد که این تنش طی شش هفته پیش از زمان برگزاری انتخابات اسرائیل که اوایل آوریل آینده برگزار می‌شود، رخ دهد.

هرائیل گفت تحرکات جنبش اسیران فلسطینی در داخل زندان‌های اسرائیل تاثیر بزرگی بر صحنه فلسطین و احتمال بروز دور جدید تنش خواهد داشت.

این تحلیلگر صهیونیست تاکید کرده است خطرات بروز تنش(انتفاضه و تشدید مبارزه ملت فلسطین) تنها محدود به غزه و کرانه باختری و داخل زندان‌های اسرائیلی نمی‌شود، بلکه قدس را هم که منطقه بسیار حساسی است، فراخواهد گرفت.

هرائیل افزود آوی کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل دستور آمادگی تدریجی برای جنگ در نوار غزه را صادر کرده و در پی این دستورات، ارتش اسرائیل رزمایش نظامی غافلگیرکننده‌ای را برای تعامل با تمام سناریوها در غزه آغاز کرده که یان مسئله دربرگیرنده چندین پیام برای حماس است که اسرائیل را آزمایش نکند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار